Ziņas

Sports

Hokejā izšķirošie notikumi

Vidzemes atklātajā hokeja čempionātā vistuvāk uzvarētāju noskaidrošanai ir 1.līgas komandas. Tās jau nonākušas līdz izslēgšanas spēļu finālam. Pusfi­nālā, kas risinājās līdz divām uzvarām, regulārā turnīra uzvarētāji HK “Woltec” ar 6:3 un 7:3 pārspēja HK“Biko logi”, bet otrajā pārī HK“Vijciems” ar 3:2 un 3:1 pieveica HK“Ledus vilki”. Jau vakar vakarā notika pirmās cīņas par medaļām, par čempiona titulu cīnās HK “Woltec” un

HK“Vijciems”, par bronzu – HK “Biko logi” un HK “Ledus vilki”. Cīņas ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pārējās līgās vēl komandām atlicis aizvadīt pēdējās spēles regulārajā turnīrā. Otrajā līgā jau pirms pēdējā apļa bija skaidrs, kuras četras komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs: HK“Inflekss”, HK“Smiltenes vanagi”, HK“Sig­u­­lda” un HK“Smiltene ‘09”. Aiz izslēgšanas spēļu robežas palika 2.līgas debitanti SK“Pārgauja” un HK“Skor­pions”. Čempionāta pēdējā spēlē abas tiksies savstarpējā spēlē. Var prognozēt, ka tā izšķirs, kurš sezonu noslēgs ar uzvaru, kuram jāsamierinās ar zaudējumu. Līdz šim divreiz uzvarējuši skorpioni (10:2 un 4:2), vienreiz – “Pārgaujas” hokejisti (4:1).

Pēdējā apļa spēles rit 3.līgā, kur vadībā joprojām HK“Cēsis” ar 42 punktiem. Tikai par trīs punktiem atpaliek “Gulbene/ SCO”, pēdējā kārtā, kurā tikās abas vienības, pārāki bija gulbenieši 5:3. Šīs abas komandas ieņems pirmās divas vietas, bet par trešo vēl rit cīņa starp HK“Alūksne”, kam 26 punkti, un HK“Vilki”, kam 22 punkti. Joprojām pie punktiem tā arī nav izdevies tikt komandai HK“Cēsu Auto”, kam 16 spēlēs 16 zaudējumi.
Arī veterānu līgā komandām vēl jāaizvada dažas spēles regulārajā turnīrā, un ir skaidrs, ka izslēgšanas spēlēs nepiedalīsies HK“Cēsis”, kas ar sešiem punktiem ieņem pēdējo, sesto, vietu. Šobrīd ceturtajā vietā ar 24 punktiem atrodas HK“Rauna/ Elvi”, par trim punktiem mazāk ir HK “Inflkess”, kas vēl nav atmetuši cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs. Visticamāk, daudz kas taps skaidrāks abu komandu savstarpējā spēlē, kas būs 10.martā. Teorētiski Raunas komanda var pakāpties arī uz trešo vietu, jo HK“Skorpions”, kas pašlaik to ieņem, ir priekšā tikai par trim punktiem, bet aizvadījuši par vienu spēli vairāk. Ir skaidrs, ka regulārajā turnīrā uzvarēs HK“Tartu Dinamo” (46 punkti), bet otrajā vietā HK“Seda” (39 punkti).