Ziņas

Sports

Hokejā ar mainīgām sekmēm

Kurš kuru. Veterānu līgā savstarpējo spēli aizvadījuši “HK Cēsis” (tumšās formās) un “HK Raunas bruģ­akmens/ S!” komandas. Šajā duelī ar 7:2 pārāki bija Raunas hokejisti.Foto: vochokejs.lv

Vidzemes atklātā hokeja čempionāta galvenais turnīrs nonācis otrajā fāzē. Kvalifikācija beigusies, komandas sadalījušās 1.un 2.līgā, kur sākusies cīņa par vietām. Pirmās līgas komandas aizvadīs trīs apļus, lai noskaidrotu regulārā čempionāta uzvarētājus un pāru sadalījumu izslēgšanas spēlēm.

Jau rakstījām, ka kvalifikācijā 16 komandas bija sadalītas četrās grupās, katrā aizvadot divus apļus. Sākotnēji bija paredzēts, ka katras grupas divas labākās komandas veidos 1.līgu, bet 3.un 4.vietas ieguvēji – 2.līgu. Taču komandu pārstāvju sanāksmē oktobra beigās tika pieņemts lēmums, ka 1.līgā būs tikai sešas komandas, bet 2.līgā – 10 komandas. Tādējādi no astoņām komandām 1.līgā iekļuva sešas ar lielāko punktu skaitu. Ārpusē palika “HK” Cēsis, kas savā grupā kvalifikācijas turnīrā ieņēma 2.vietu. Cēsu kluba pārstāvis Mareks Meļņiks norāda, ka viņi 1.līgu nav gribējuši, jo spēku samērs ir atbilstošs 2.līgai: “Mūsu komandā lielākā daļa spēlētāju ir grupā 40+, mēs nevaram skrieties ar jaunajiem, kuri ir 1.līgas komandās. Mēs braucam spēlēt, gūt prieku, nevis piedzīvot tikai zaudējumus. Tāpēc lēmums par sešām komandām 1.līgā un pārējām 2.līgā ir pareizs. Tagad abās līgās būs interesantas un aizraujošas spēles.”

Te varbūt varētu citēt teicienu – labāk pirmais puisis ciemā nekā pēdējais pilsētā, jo šobrīd “HK” Cēsis” ir otrās līgas priekšgalā un pēdējās trīs spēlēs svinētas uzvaras. Ar 5:2 pārspēta komanda “HK SCO Centrs” (vārtus guva: Didzis Dālmanis – 2, Guntars Ģipslis, Kaspars Vanags, Andris Vasins), ar 5:1 pieveikta “HK Alūksne” (Raivo Freibergs, Mārtiņš Jarohovičs, Arnolds Tauriņš, Normunds Lukstiņš, Ēriks Bauers) un ar 10:4 pārspēta “HK Pārgauja”. Šajā spēlē pa diviem vārtiem guva R. Freibergs, A. Tauriņš un Mareks Meļņiks, bet pa vienam – D. Dālmanis, Sandis Vitte un Ēriks Briedis.

Šobrīd 2.līgas komandas aizvadījušas pa deviņām spēlēm, 1.vietā ir “HK Cēsis” ar 18 punktiem, par punktu mazāk ir “HK Skorpions”, bet trešajā vietā atrodas “HK Biko logi” ar 12 punktiem. Jāteic, ka 12 punkti ir vēl trim komandām.

Tikmēr 1.līgā vietu izcīnīja “Raunas Bruģakmens”, kas arī savā grupā ieņēma otro vietu, taču nopelnīja vairāk punktu. Taču spēcīgāko grupā viegli nesokas, piedzīvoti divi zaudējumi.
3:6 pret “HK Woltec” (Kārlis Latiks, Gvido Grēns, Sandis Sprincis) un 2:3 pret “HK Vijciems” (Māris Vikmanis, Māris Kligins).

1.līgā komandas aizvadījušas astoņas spēles, vadībā ar 24 punktiem ir “HK Woltec”, seko “HK Inflekss” – 23, “HK Vijciems” – 19, “HK Smiltenes vanagi” – 18, “HK Buta” – 17 un turnīra tabulu noslēdz Raunas komanda ar 13 punktiem.

Pārāk spīdoši mūsu puses komandām nesokas arī veterānu 40+ līgā, kur sešu komandu konkurencē “HK Raunas bruģakmens/ S!” ieņem 5.vietu, bet “HK Cēsis” – 6.vietu. Raunas komandai sešās spēlēs divas uzvaras, cēsniekiem septiņās spēlēs pagaidām tikai viens panākums. Pēdējās spēlēs abas komandas piedzīvoja zaudējumus: “HK Cēsis” ar 1:2 atzina “HK Inflekss” pārākumu (vienīgos vārtus guva Jānis Goba), bet “HK Raunas bruģakmens/ S!” ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja komandai “HK Skorpions” (Sandis Sprincis, Aigars Krūmiņš, Andis Jefimovs).