Ziņas

Redzeslokā

“Hey” jubileju pagūst nosvinēt klātienē

Kopā. Popgrupas “Hey” 25 gadu jubilejas koncertā uz skatuves kopā ar savējiem ir Ina Aizgale, kura visus šos gadus vadījusi muzikālo kolektīvu.Foto: no albuma

Popgrupa “Hey” nosvinējusi 25. jubileju. Var teikt, ka paspēja ielēkt pēdējā vilcienā, jo koncerts notika 17. oktobrī.

Jāpiebilst, ka jubilejas koncertu izdevās nodziedāt tikai ar trešo piegājienu. Divus izjauca iepriekšējā mājsēde, arī uz šo pandēmija atstāja ietekmi, jo zālē varēja būt mazāk apmeklētāju, bet vismaz svētkus izdevās nosvinēt.

Klausītāji koncertā “Mūsu diena” varēja baudīt lielisku muzikālo priekšnesumu, dzirdēt gandrīz visus tās dalībnieku paaudžu sastāvus, īpaši var minēt Elīnu Gluzunovu un Unu Danielu Aizgali, kuras veido veiksmīgu muzikālo karjeru. Īpašais viesis bija Ralfs Eilands, kurš piedalījies Inas Aizgales, “Hey” dibinātājas un vienīgās vadītājas, otrā bērnu dziesmu albuma ierakstā. Koncerta instrumentālajā grupā spēlēja Kaspars Zemītis, Zintis Žvarts, Matīss Žilinskis, Pēteris Liepiņš, Ainis Zavadskis.

I. Aizgale dažas dienas pēc koncerta, jautāta par emocijām, neslēpa, ka viss izdevies lieliski un viņa joprojām dzīvojot koncerta sajūtās: “Tā bija lieliska satikšanās, sajūtas ir vārdos neaprakstāmas. Visas meitenes ir ļoti brīnišķīgas, joprojām turpinām sazināties, viņas visi ir mani bērni, lai arī izaugušas lielas un izveidojušas savas ģimenes. Kon­certam izvēlējāmies dziesmas, kurām visi varēja dziedāt līdzi, lai katrs apmeklētājs būtu ne tikai klausītājs, bet kļūtu par daļu no pasākuma.”

I. Aizgale saka paldies visiem, kuri piedalījās – dziedātājiem, mūziķiem, bērnu vecākiem, atbalstītājiem -, jo, tikai darbojoties kopā, iespējams izveidot lielisku muzikālu priekšnesumu.

Viena no grupas pirmā sastāva dziedātājām Baiba Krūze stāsta, ka sajūtas neesot mainījušās kopš tiem laikiem, kad sākusi dziedāt popgrupā: “Arī citas mana sastāva dziedātājas teica, ka koncerta mēģinājumā jutušās tā, it kā tas būtu kārtējais iknedēļas mēģinājums. Laiks pagājis, katrai sava dzīve, ģimene, bet emocionālā saikne mūsu starpā palikusi. Tikšanās brīdī vienmēr ir sajūta, ka vajadzētu vēl un vēl, bet arī iespēja satikties reizi piecos gados nav maz. Tas ir kā sava veida salidojums, tradīcija reizi piecos gados sarīkot svētkus ļauj paturēt    citu citai redzeslokā, uzzināt, kā kurai sokas. Savulaik taču tik daudz bijām kopā mēģinājumos, koncertos.”

Baiba stāsta, ka pēc aiziešanas no “Hey” nav turpinājusi muzikālās gaitas, tāpēc jubilejas koncerti ir arī iespēja atkal uzdziedāt: “Nedaudz tas biedē, bet tomēr ir svarīgi reizēm uzkāpt uz skatuves, lai sajustu, kā bija tolaik. Ja ikdienā nedziedam, tas nenozīmē, ka negribas būt uz skatuves.”

B. Krūze veidojusi koncerta režiju, ko uzņēmusies ar prieku: “Bija skaidrs, ka koncertam    jābūt tādam, lai to ikviens gribētu klausīties. Ne tikai dziedātāju vecāki, draugi, radi, bet ikviens, kurš būs zālē. Domāju, tāds tas arī izdevās – muzikāls un sirsnīgs.”

Jubileja aizvadīta, bet pašreizējiem popgrupas “Hey” dziedātājiem mēģinājumi turpinās. Tiesa, tagad gan tie atkal notiks attālināti, bet I. Aizgale cer, ka pēc 15.novembra varēs atgriezties mēģinājumu zālē. Šobrīd grupa strādā pie muzikālās pasakas “Puķuzirnis”, kas taps kopā ar bērnu deju kolektīvu “Tū­gadiņš”. Stāstā būs Inas Aizgales dziesmas ar Ingas Cipes vārdiem, Mārtiņa Jurciņa horeogrāfija. Uzvedums top kā pārsteigums Mātes dienai.

“Labāk, ja ir mērķis. Ja nav, atliek tikai mācīties dziesmas, nezinot, kur uzstāties,” saka I. Aizgale un piebilst, ka veidot kopīgu programmu ar citu kolektīvu ir ļoti interesanti.