Ziņas

Redzeslokā

Hanzas vēstnieks iebrauc Cēsīs

Hnanss Potracs kopš 1987. gada bijis visās Hanzas dienās un uz tām vienmēr braucis ar velosipēdu.Foto: Jānis Gabrāns

Vakar redakcijā saņēmām informāciju, ka ceļā no Prie­kuļiem uz Cēsīm pamanīts gados pieredzējis riteņbraucējs ar Polijas karogu. Sastapu šo braucēju jau pilsētā, un uzreiz tapa skaidra pirmā kļūme. Lai arī pie velosipēda bija sarkanbalts karogs, gluži kā Polijas, braucējs pastāstīja, ka patiesībā ir no Vācijas pilsētas Lībekas. Uz karoga redzams divgalvu ērglis, viņš pastāstīja, ka Lībekas ērglim ir divas galvas, kamēr Polijas ģerbonī redzams ērglis ar vienu galvu.

Hanss Potracs, stāstot par savu garo ceļojumu, atzina, ka gadi nav šķērslis izaicinājumiem. Viņam 73 gadi, bet tas nav traucējis doties garā veloceļojumā. Viņš ar prāmi aizbraucis līdz Klaipēdai, no tās devies uz Viļņu, pēc tam uz Rīgu, tālāk ceļš vedis maršrutā Saulkrasti – Limbaži – Valmiera – Valka/ Valga – Viru – Pleskava, un tagad viņš ir atpakaļceļā uz Liepāju, lai ar prāmi atgrieztos Vācijā. Hanss ceļā jau piekto nedēļu, veikti vairāk nekā 1300 kilometri. Cēsīs piestāšot nedaudz atpūsties, jo kalns pirms Priekuļiem prasījis daudz spēka, bet šodien vēl plānojot nokļūt līdz Siguldai.

Tikai vēlāk, rakstot par satikto ceļotāju, un pajautājot googlei, kas ir Hanss Potracs, atklājās pārsteidzošas lietas. Izrādās, esmu saticis cilvēku, kurš tiek saukts par Lībekas Hanzas vēstnieku, kurš kopš 1987. gada bijis visās Hanzas dienās un uz tām vienmēr braucis ar velosipēdu. Tad arī kļūst skaidrs šī ceļojuma galamērķis – Pleskava, jo tieši tur nupat notika ikgadējās Hanzas dienas. Un pa ceļam pabijis citās Hanzas pilsētās – Limbažos, Valmierā, Cēsīs.