Ziņas

Sports

Gūta vērtīga pieredze

Komanda. Basketbola kluba "BK Cēsis/ Cēsu Sporta skola" U14 komanda atgriezusies no pirmā posma spēlēm Eiropas Jaunatnes basketbola līgā (EYBL).Foto: no albuma

No Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) 1.posma, kas notika Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā, atgriezusies sporta kluba “BK Cēsis/ Cēsu Sporta skola” U14 komanda.

Lai arī puišiem piecās spēlēs izdevās gūt tikai vienu uzvaru, komandas vadītājs Dzintars Ber­kolts atzīst, ka gūta ļoti vērtīga pieredze: “Atjauninot Cēsu basketbola klubu, tika nolemts pievērst uzmanību arī jaunajiem, kas būtu nākamā maiņa lielajai komandai. Dalība EYBL ir laba spēku pārbaude pret klubiem, kas spēlē citādu basketbolu, jo katra spēle – uzvarēta vai zaudēta – dod vērtīgu pieredzi.”

U14 (2005.gada un jaunāki) grupā Eiropas Jaunatnes basketbola līgā spēlē 16 komandas, divas no Latvijas – “DSN” un Cēsu komanda. Katrā posmā komandas tiek sadalītas divās grupās, un pirmajā Cēsu komandai pretiniekos bija kazahu, dāņu, vāciešu, lietuviešu un igauņu jaunie basketbolisti. Pirmā spēle pret “BS Birzai” (Lietuva). Pirmajā puslaikā ļoti līdzīga spēle, lielajā pārtraukumā ejot, cēsnieki vadībā 24:21, tomēr spēles otrajā pusē, norāda D. Berkolts, puiši nenoticēja, ka var pacīnīties par uzvaru, rezultātā sāpīgs zaudējums 47:58.

Jau no pirmās ceturtdaļas nesekmīga bija spēle pret Kazah­stānas komandu “BC Rakhat Fitness”, jo pirmajā ceturtdaļā cēsnieki spēja gūt tikai vienu punktu 1:14. D. Berkolts vērtē, ka savu ietekmi uz spēles gaitu atstāja pretinieku fiziskais pārspēks, jo kazahu komandā bija atļauts spēlēt vairākiem divus gadus vecākiem spēlētājiem, kas šajā vecuma grupā ir ļoti būtiski. Lai arī pēdējo ceturtdaļu cēsnieki vinnēja ar +2, kopumā zaudējums 24:46.

Ļoti līdzīga bija spēle pret Dānijas komandu “BC Falcon”. Pirmo ceturtdaļu uzvarēja cēsnieki 11:8, otro – dāņi 11:7, taču Cēsu komandai nesekmīga bija trešā ceturtdaļa, ko zaudēja 7:12. Lai arī pēdējo ceturtdaļu izdevās uzvarēt ar +3, ar to pietrūka, lai glābtu spēli, un rezultātā sāpīgs zaudējums 34:37.

Vienīgo uzvaru Cēsu komanda guva pret Vācijas komandu “Science City Jena BiG” 54:50, pēc D. Berkolta vārdiem šajā cīņā komanda parādīja savu labāko spēli turnīrā. Spēles pirmajā pusē izdevās iekrāt septiņu punktu pārsvaru, ko izdevās nosargāt līdz pat fināla sirēnai, svinot uzvaru 54:50.

Posma pēdējā spēle bija pret Igaunijas komandu “Keila KK”.

“Spēles sākums bija ļoti veiksmīgs,” stāsta komandas vadītājs, “pēc pirmās ceturtdaļas bijām vadībā 23:18, taču mazajā pārtraukumā igauņi mainīja spēles zīmējumu, sākot presingu visā laukumā, tam mūsu spēlētāji nebija gatavi. Pēc puslaika jau 30:52, nespējām atgūties līdz pat beigām, un piedzīvots smagākais zaudējums pirmajā posmā 47:78. Taču katrs zaudējums dod mācību, šis liek piestrādāt arī pie šādām situācijām, lai otrreiz tas neatkārtotos. Kopumā ar komandas sniegumu varam būt apmierināti, ceram, ka nākamajos posmos sniegums uzlabosies, uzvaru būs vairāk. Īpašs paldies spēlētāju vecākiem par atbalstu, kā arī Cēsu novada pašvaldībai, Cēsu Sporta skolai un sporta klubam “Cēsu basketbols”.”

Pirmajā posmā Cēsu komandā rezultatīvākais bija Toms Līnis, kurš guva 62 punktus jeb vidēji 12,4 spēlē, tas bija septītais rezultāts starp visiem U14 grupas spēlētājiem. Rolands Lauska guva 58 punktus jeb vidēji 11,6 punktus spēlē, kas ir devītais rezultāts visā līgā.
Vēl komandā spēlēja: Toms Okrašinskis, Matīss Zaļaiskalns, Kristaps Krieviņš, Ralfs Priede, Markuss Berkolts, Kristers Ku­b­liņš, Iļja Kurucs, Miks Zvied­rāns, Kristers Lelis, Kārlis Pas­tars. Treneris Vladimirs Kiseļovs.

Komentējot aizvadīto posmu, treneris norāda, ka svarīgākais ir gūtā pieredze: “Paldies Dzin­ta­ram Berkoltam par radīto iespēju startēt turnīrā. Ir ļoti pozitīvi, ka mūsu mazās pilsētas komanda var piedalīties šādā turnīrā, salīdzināt spēkus ar lielvalstu klubiem. Spēlējām ar ļoti interesantām komandām, kas deva pieredzi, varējām izvērtēt savas spējas. Lai arī zaudējumu bija vairāk, cerams, ka tie dos katram spēlētājam papildu motivāciju treniņiem, lai uzlabotu sniegumu. Pēdējā spēlē pret Igaunijas komandu ļāvām iziet laukumā visiem spēlētājiem, kas varbūt mainīja spēles gaitu ne mums par labu, taču, ja reiz puiši aizbraukuši, arī viņiem jādod iespēja uzspēlēt. Pretinieks sajuta spēli, metieni sāka krist, bet mēs nespējām noturēt spēles pavedienu, taču arī tā ir vajadzīga pieredze.”

Vēl šajā sezonā divi posmi, nākamais janvāra vidū Rīgā, bet trešais posms martā Igaunijā. Nā­ka­majā sezonā viens posms būs jāorganizē Cēsīs.