Ziņas

Sabiedrība

Gūst brīvprātīgā pieredzi

Kopā būšanas prieks. Santa Pavloviča kopā ar savu brālēnu Jāni, kurš, lai gan dzīvo pilsētā, vasarā bieži vien viesojas pie radiem Dzērbenes pusē.Foto: Ilze Fedotova

Santa Pavloviča no “Kalna Trullēniem” nu jau mēnesi Dzērbenes jauniešu centrā vada bērniem dažādas
aktivitātes. Viņa ir brīvprātīgā, taču par savu darbiņu saņem arī nelielu stipendiju, kuru maksā Nodarbinātības valsts aģentūra.

“Iestājos bezdarbniekos, tad man tika piedāvāta iespēja darboties pagasta jauniešu centrā. Protams, piekritu un nopriecājos, ka ir, ar ko aizpildīt laiku, turklāt esmu viena no retajiem, kas par to saņem arī nelielu atlīdzību. Tiesa, tā kā dzīvoju patālu no pagasta centra, liela daļa no stipendijas tiek iztērēta ceļam – nokļūšanai līdz Dzērbenes centram,” viņa saka.

Jauniešu centrs ir atvērts darbadienās, bērni parasti nāk spēlēt dažādas galda spēles, tā aizpildot brīvo laiku vasarā. “Mums ir pieejamas kārtis, “Cirks”, “Riču-raču”, šautriņas un dažādas citas spēles. Es darbojos kopā ar viņiem, man tas patīk,” norāda Santa un saka, ka tiek organizēti arī pasākumi. Tā nesen tika aizvadīts futbola turnīrs, bijis pārgājiens, māla darbnīcas un citi.

Pērn Santa beigusi Priekuļu tehnikumu, iegūstot ekotūrisma specialitāti. Tajā viņa apguvusi pietiekami plašas zināšanas. Jaunietei ir gan gida iemaņas, gan izpratne par reklāmu, tūrismu un ar to saistītām lietām. Šādu profesiju viņa bija izvēlējusies vairāku apsvērumu dēļ, tostarp arī stipendijas dēļ, ko varēja saņemt par labām sekmēm. Pagaidām jauniete darbu profesijā nav atradusi, tādēļ laiku pavada, palīdzot vecākiem piemājas saimniecībā, galvenokārt dārza darbos. Saimniecībā tiek turētas arī govis, ir vairākas bišu saimes. “Laukos jau darāmā nekad netrūkst, taču vecākiem gribas, lai bērniem ir stabils algots darbs, bet pagastā tas nav vienkārši. Ja ir iespēja atrast darbu pilsētā, tad nav viegli izbraukāt. Savukārt īrēt dzīvesvietu iznāk dārgi. Tagad jāpriecājas, ka brīvprātīgo darbu CV varēs ierakstīt kā pieredzi,” pārliecināta Santas mamma Sarmīte.

Vasarā Santa uzņemas atbildību arī par savu brālēnu Jāni, kurš dzīvo un mācās Rīgā, bet brīvlaiku labprāt pavada laukos. Santa viņu ņem līdzi arī uz jauniešu centru, kur puikam netrūkst interesantu nodarbju.