Ziņas

Sabiedrība

Gulbenes ugunsdzēsējiem glābējiem jauns un moderns glābšanas auto

   Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) Gulbenes daļa saņēma jaunu specializēto transportlīdzekli – SCANIA glābšanas auto, kurš ir pilnībā aprīkots ar modernākajiem glābšanas līdzekļiem un jau tuvākajā laikā dosies uz izsaukumiem Gulbenes pusē, par to portālu eDruva informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

VUGD VRB Gulbenes daļas komandiera pienākumu izpildītājs virsleitnants Alvis Romāns atzīst, ka šis jaunais specializētais automobilis ļaus dienestam efektīvāk strādāt un operatīvāk palīdzību sniegt izsaukumos, kas saistīti ar glābšanas darbiem, piemēram, dažādiem ceļu satiksmes negadījumiem. Tuvākajās dienās notiks Gulbenes daļas ugunsdzēsēju glābēju apmācība darbā ar jauno transportlīdzekli un tām noslēdzoties, glābēji uz izsaukumiem dosies arī ar jauno automašīnu.

Var piebilst, ka VUGD šodien kopumā saņēma astoņus jaunus specializētos automobiļus – piecus glābšanas automobiļus un trīs ķīmijas automobiļus SCANIA 4×4, ar kuriem drīzumā izsaukumā dosies ugunsdzēsēji glābēji no Rīgas, Ventspils, Gulbenes, Jēkabpils, Jelgavas un Rēzeknes.

Jaunie automobiļi iegādāti VUGD Iekšējās drošības fonda programmas projekta “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas CBRNE (ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu) apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, VUGD šogad kopumā saņēmis jau 29 jaunas un modernas ugunsdzēsības automašīnas un vēl deviņas tiks saņemtas līdz šā gada beigām. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.