Ziņas

Uzņēmējdarbība

Gulbenes šūšanas uzņēmuma 158 darbiniekiem nav izmaksāta alga par martu

Gulbenes šūšanas uzņēmumā SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 158 darbiniekiem nav izmaksāta darba alga par šī gada martu, aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma ražošanas vadītāja Ilze Boldāne.

Boldāne pastāstīja, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Vācijas firma “Apanage Fashion Group GmbH “, kurai šī gada aprīlī ir pasludināta maksātnespēja.

“Tā kā mūsu uzņēmumam nav amatpersonas, kura varētu iegūt oficiālu informāciju (vienīgais valdes loceklis no darba tika atbrīvots šī gada 6.aprīlī), rīkojamies pēc tās, ko iegūstam no Vācijas kolēģiem. Tā kā notiek īpašnieka maksātnespējas process, gaidām viņu lēmumu par to, kas notiks ar mūsu uzņēmumu. Nekādi konkrēti datumi un darbības man nav zināmas,” viņa atzina.

Arī Gulbenes novada pašvaldība ir informēta par situāciju, taču konkrētākas informācijas tās rīcībā pagaidām nav.

Kā aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko, SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” nav iesnieguši paziņojumu par kolektīvās atlaišanas sākšanu un tas oficiāli nav paziņots. Darbinieki aprīlī ir palaisti bezalgas atvaļinājumā.

NVA Gulbenes filiālē ir reģistrējušies 15 bijušie darbinieki un vēl deviņi cilvēki ir interesējušies par bezdarbnieka statusa iegūšanu. Visiem 15 bijušiem SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” darbiniekiem līguma izbeigšanas iemesls bijis pušu vienošanās.

“NVA Gulbenes filiāle ir gatava pieņemt uzskaitē bez darba palikušos darbiniekus un pēc bezdarbnieka statusa iegūšanas piedāvāt visus paredzētos pakalpojumus, tajā skaitā rindas kārtībā neformālu izglītību un profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmu īstenošanu bezdarbniekiem,” piebilda Lituņenko.