Ziņas

Sabiedrība

Gulbenes novadu pārstāvēs starptautiskā tūrisma konferencē Sanktpēterburgā

Šodien un rīt, 10.aprīlī, Sanktpēterburgā notiks Krievijas Valsts Ermitāžas Tūrisma un speciālo programmu sektora organizēta XIII Apaļā galda konference “Muzejs un “kultūras tūrisma” problēmas”, kurā tiks pārstāvēts arī Gulbenes novads, prezentējot projekta “Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” (“Green heritage”) laikā izstrādāto zaļā kultūras mantojuma karti, aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

“Plānots, ka konferencē uzstāsies 40 dažādi lektori – 10 minūtes katrs. Kopā ar Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāju Raiti Sijātu būsim vienīgie Latvijas pārstāvji. Mēs piedalīsimies Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas laikā realizētā projekta “Green heritage” prezentācijā, uzsvaru liekot uz izdoto zaļā kultūras mantojuma karti, kurā pirmo reizi vienā maršrutā savienota Sanktpēterburga, Pleskava, Repina, Gulbene un Rīga, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un kultūrvēsturisko piedāvājumu,” atklājusi Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza.

Konferences laikā notiks arī tikšanās ar “Green heritage” projekta partneriem, tiks pārrunāts nākamais projekta periods, kā arī iespējas sadarboties nākotnē Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmās.

“Informācija par visām konferencē apspriestajām tēmām, arī par Gulbenes novadu un “Green heritage” projektu, izvērstā veidā tiks publicēta izdevumā/gadagrāmatā “XIII Apaļā galda materiālu izlase”. Izdevuma tapšanā tiks izmantoti un aktualizēti raksti, ko savas vizītes laikā Gulbenes novadā pērnā gada maijā sagatavoja žurnālisti no Sanktpēterburgas,” piebildusi Vorza. Konferences dalībniekiem būs iespēja ielūkoties Ermitāžas restaurāciju un krātuvju telpās.

LETA