Ziņas

Sabiedrība

Gulbenes novadā turpinās ūdenssaimniecības sistēmas rekonstrukcija

Gulbenes novada Staru ciemā turpinās būvniecības darbi ūdenssaimniecības sistēmas rekonstrukcijai, aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Daiga Muktupāvela.

2014.gadā pabeigti projektā sākotnēji plānotie būvniecības darbi – esošo ūdensapgādes cauruļvadu rekonstrukcija 708,8 metru garumā, hidroforu un dīzeļģeneratora iegāde un uzstādīšana jaunā konteinera tipa ēkā, esošo kanalizācijas cauruļvadu rekonstrukcija 534,8 metru garumā un kanalizācijas sūkņu stacijas izbūve.

Ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ir panākta vienošanās par papildu darbiem, kas tiks segti no iepirkumos ietaupītajiem finanšu līdzekļiem kopumā 66 519 eiro, no kuriem attiecināmās izmaksas ir 54 975 eiro apmērā. Projektā plānots papildus veikt ūdensapgādes tīklu rekonstrukciju 86,8 metru garumā un kanalizācijas tīklu rekonstrukciju 575,9 metru garumā.

21.aprīlī plānots uzsākt papildu būvniecības darbus. Pamatojoties uz iepirkuma rezultātiem, būvniecības darbus projektā veiks SIA “Rubate”. Būvniecības darbu būvuzraudzību nodrošinās Imants Akmentiņš. Autoruzraudzību nodrošinās SIA “Inženiergrupa”.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 166 701 eiro, no kurām Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 141 696 eiro, bet Gulbenes novada domes līdzfinansējums ir 25 005 eiro. Gulbenes novada dome nodrošina arī projekta realizācijai nepieciešamās neattiecināmās izmaksas 35 029 eiro apmērā. Projektu vada Gulbenes novada Daukstu pagasta pārvalde.

Projekta rezultātā Staru ciemā tiks uzlabota dzeramā ūdens kvalitāte un samazināts ar notekūdeņiem vidē ienestais piesārņojums, kā arī kopumā uzlaboti ūdenssaimniecības pakalpojumi iedzīvotājiem.

Projekta realizācijas termiņš noteikts šā gada 3.septembris.

LETA