Ziņas

Izklaide

Gulbenes Kultūras centrā viesosies Valmieras teātris ar lugu “Lattia”

Šodien Gulbenes Kultūras centrā viesosies Valmieras teātris ar lugu “Lattia”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Zane Ceriņa, dramaturga Laura Gundara luga “Lattia”, ko iestudējis režisors Varis Brasla, vēsta par laiku pirms Pirmās atmodas, kad latvieši vēl nav apzinājušies savu vietu šajā zemē starp vācu muižniekiem un cariskās Krievijas ierēdņiem.

Lugas notikumi risinās gudra un turīga latvieša Puriņu Kārļa (Tālivaldis Lasmanis) turētajā krogā, kur viņš sapulcinājis savus tautiešus, apkārtnes zemniekus, lai tikko divdesmitgadīgā skolotāja Cimzas Jāņa (Mārtiņš Meiers) vadībā korī dziedātu savas dziesmas. Kārļa meita Ieva (Alise Polačenko) iekritusi sirdī daudziem no sanākušajiem, arī vietējā brīvkunga fon Zaka dēlam Emanuelam (Rihards Jakovels), kurš atgriezies tēva muižā ar Eiropas apgaismības idejām.

“Lai arī vienam no tēliem dots reālas personības – Jāņa Cimzes (tolaik – Cimzas) – vārds, luga nav ne strikti vēsturisks, ne biogrāfisks darbs,” uzsvēris izrādes režisors. “Tā ir tīra autora fantāzija, kur nevajag meklēt faktu atbilstību,” sacījis Brasla.

Autors Gundars lugu nosaucis par nacionālo detektīvu, jo tajā uzdoti vairāki jautājumi, kurus, tuvojoties Latvijas simtgadei, svarīgi sev atbildēt: kāds īsti ir latvieša raksturs, kas radies daudzu tautību savijumā; vai spējam senčos atpazīt savas patiesās saknes, savus stiķus un niķus?

Pārējās lomās spēlē aktieri Krišjānis Salmiņš, Ģirts Rāviņš, Māris Bezmers, Januss Johansons, Arnolds Osis, Mārtiņš Liepa, Kārlis Freimanis, kā arī Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi Jānis Leščinskis, Kristers Komarovs, Lotārs Zariņš, Ričards Kronbergs.

Izrādes radošajā komandā ir scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un mūzikas konsultants Emīls Zilberts.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties kultūras centru kasēs, kā arī visās “Biļešu paradīzes” kasēs un mājaslapā “www.bilesuparadize.lv”.