Ziņas

Sabiedrība

Gulbenē šonedēļ notiks šī gada pirmais Tehniskās apskates nakts pasākums

Piektdien, 29.jūlijā, Gulbenes Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) nodaļā, Parka ielā 2, no plkst.19 līdz plkst.2 notiks šī gada pirmais Tehniskās apskates nakts pasākums, aģentūru LETA informēja direkcijā. Līdzīgi pasākumi šogad notiks Talsu – 13.augustā, Daugavpils – 20.augustā un Rīgas – 27.augustā CSDD nodaļās. Tehniskās apskates nakts pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem.

Pasākuma laikā Gulbenes tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika. Atkarībā no diagnostikas rezultātiem būs iespējams saņemt CSDD pakalpojumu par tehnisko apskati, veicot nepieciešamos maksājumus kasē.

Būs arī pieejamas izglītojoši izklaidējošas aktivitātes: CSDD satiksmes drošības tests, piedalīšanās stendā “Apgāžamais auto”, kā arī varēs izmēģināt “reibuma brilles”.

Šogad CSDD piedāvā jaunumu – Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bez maksas auto diagnostiku var veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Šādā veidā direkcija vēlas rūpēties par klientiem – samazināt gaidīšanas laiku rindā un dot iespēju vairāk laika veltīt arī citām tehniskās apskates nakts aktivitātēm. Apmēram nedēļu pirms Gulbenes, Talsu vai Daugavpils tehniskās apskates nakts būs iespēja pierakstīties uz bezmaksas auto diagnostiku.

CSDD gan lūdz gadījumā, ja auto īpašnieks pēc piereģistrēšanās tomēr netiek uz tehniskās apskates nakti, informēt par to, izmantojot e-pakalpojumus, kā arī CSDD nodaļās klātienē.

Bezmaksas diagnostika tiks piedāvāta tikai vieglajiem auto ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām, bet motocikliem diagnostika netiks veikta.

Gulbenē pērn tika pārbaudīti 10 390 automobiļu. Dienā Gulbenes tehniskās apskates stacija vidēji apkalpo 41 klientu. Ar pirmo reizi tehnisko apskati Gulbenē iziet 59,3% automobiļu. Latvijā šis rādītājs 2015.gadā bija 59,7%. Gulbenes tehniskās apskates stacijā 2015.gadā visvairāk – gandrīz ceturtdaļa – būtisko bojājumu konstatēti transportlīdzekļu bremžu sistēmas darbībā, gandrīz piektdaļa bojājumu balstiekārtā – palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos un balstšarnīros, savukārt gandrīz 7% – saistībā ar nenoregulētiem vai nedegošiem lukturiem. Gulbenē pērn 32 automobiļiem ticis liegts piedalīties satiksmē bremžu sistēmas darbības traucējumu dēļ.