Ziņas

Sabiedrība

Gulbenē prezentēs elektromobiļus

12.decembrī plkst.10 Gulbenē notiks jauniegādāto elektromobiļu prezentācijas pasākums, kura laikā notiks gan iegādes projekta prezentācija, gan elektromobiļu apskate un prezentācija pie domes ēkas galvenās ieejas.

Kā aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Daiga Muktupāvela, Gulbenes novada dome ir iegādājusies divus jaunus rūpnieciski ražotus “M1” kategorijas elektromobiļus Gulbenes novada domes Gulbenes pilsētas pārvaldes un Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” dienesta vajadzībām. Elektromobiļu piegādi saskaņā ar noslēgto iepirkuma līgumu veica SIA “Moller Auto Latvia”.

Elektromobiļi iegādāti Gulbenes novada domes projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, iegādājoties divus jaunus, rūpnieciski ražotus “M1” kategorijas elektromobiļus Gulbenes novada domes Gulbenes pilsētas pārvaldei un Gulbenes novada pašvaldības aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”” laikā. Tas tiek īstenots ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansējumu. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 53 300 eiro, no kurām KPFI finansējums ir 37 000 eiro jeb 69%, bet Gulbenes novada domes līdzfinansējums ir 16 300 eiro. Papildus Gulbenes novada dome sedz projekta neattiecināmās izmaksas 2238 eiro apmērā.

Elektromobiļi pēc savas konstrukcijas par vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas, un to siltumnīcefekta gāzu emisijas ir 0 g/km, kā rezultātā projekta īstenošana veicinās siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu Gulbenes novadā.

LETA