Ziņas

Uzņēmējdarbība

Gulbenē plāno atvērt šūšanas cehu, kas nodarbinātu 40 darbiniekus

Šodien notikusi Nodarbinātības valsts aģentūras tikšanās ar SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” darbiniekiem, kuras laikā Krāslavas šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” īpašniece Inga Zemdega-Grape informēja, ka maija vidū Gulbenē tiks izveidots jauns šūšanas cehs ar 40 darbiniekiem.

Kā aģentūru LETA informēja NVA Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko, uz tikšanos ar SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” ir ieradušies 103 darbinieki. NVA, Valsts darba inspekcijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Gulbenes novada speciālisti viņiem sniedza informāciju par attiecīgo dienestu sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp par bezdarbnieka pabalsta saņemšanas iespējām un nosacījumiem.

Tā kā uzņēmumam SIA “Nemo” pasūtījumu skaits ir pietiekami liels un uzņēmumā uzskata, ka Gulbenes darbinieki ir pietiekami kvalificēti, ir iespēja rast abpusēji izdevīgu darījumu, aģentūrai LETA skaidroja Zemdega-Grape.

“Ideja radās tikai un vienīgi saistībā ar situāciju, ka cilvēki ir palikuši bez darba. Godīgi runājot, ja tas nebūtu noticis, nezinu, vai būtu ko tādu darījusi. Pašlaik uzņēmums Krāslavā intensīvi apmāca šuvējas, un tas būtu tikai prātīgi – bāzēt ražošanu vienuviet. Bet, neskatoties uz papildu izmaksām un neērtībām, uzņēmums ir ieinteresēts dot cilvēkiem darbu, un arī darbiniekiem būs prieks turpināt strādāt savā profesijā,” atklāja uzņēmuma īpašniece.

Zemdega-Grape uzsvēra, ka darbinieki Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, ir diezgan nemobili, viņi nav pie tā pieraduši. Tāpēc darba devējam ir jānāk pretim.

“Finansiāli gan neviens mums pretī nenāk. Esam gan sastapušies ar ļoti lielu pašvaldības izpratni un palīdzību, bet tas vairāk ir ar padomu, kontaktiem, labu vārdu un draudzīgu uzņemšanu. Diemžēl tā tas ir, ka pašvaldībām nav brīvu līdzekļu, lai tās varētu palīdzēt. Pašvaldībai nav arī telpu, ko mums piešķirt. Tas viss paliek uz uzņēmēja pleciem,” uzskata Zemdega-Grape.

Viņa atklāja, ka pašlaik uzņēmums ir telpu meklējumos – ir divi varianti, no kuriem izvēlēties. Šobrīd notiek pārrunas, bet Zemdega-Grape ir droša, ka telpas atrast izdosies.

“Pašlaik esam pārrunu procesā, lai saprastu, cik izmaksās telpu sakārtošana un cik esošo iekārtu transportēšana. Ja godīgi, tikai otrdien par šo situāciju uzzināju, piektdien jau biju Gulbenē, lai satiktos ar domes pārstāvjiem un apskatītu visu, kas apskatāms, un šodien piedalījos sapulcē un aicināju cilvēkus darbā. Un jau šodien es varu garantēt, ka Gulbenē tiks atvērts cehs. Es vēl nezinu, cik tas man izmaksās. Es saprotu, ka investīcijas ir nepieciešamas visur, arī Krāslavā nepieciešams gan remonts, gan jaunas iekārtas. Vajadzību ir milzīgi daudz, taču nepieciešams izsvērt, kurā brīdī kur ir jāinvestē, lai saturētu visu kopā,” piebilst Zemdega-Grape.

LETA jau ziņoja, ka Gulbenes šūšanas uzņēmumā SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 158 darbiniekiem nav izmaksāta darba alga par šī gada martu, aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma ražošanas vadītāja Ilze Boldāne.

Boldāne pastāstīja, ka uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Vācijas firma “Apanage Fashion Group GmbH “, kurai šī gada aprīlī ir pasludināta maksātnespēja.

“Tā kā mūsu uzņēmumam nav amatpersonas, kura varētu iegūt oficiālu informāciju (vienīgais valdes loceklis no darba tika atbrīvots šī gada 6.aprīlī), rīkojamies pēc tās, ko iegūstam no Vācijas kolēģiem. Tā kā notiek īpašnieka maksātnespējas process, gaidām viņu lēmumu par to, kas notiks ar mūsu uzņēmumu. Nekādi konkrēti datumi un darbības man nav zināmas,” viņa atzina.

Arī Gulbenes novada pašvaldība ir informēta par situāciju, taču konkrētākas informācijas tās rīcībā pagaidām nav.

Kā aģentūru LETA informēja NVA Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko, SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” nav iesniegusi paziņojumu par kolektīvās atlaišanas sākšanu un tā oficiāli nav paziņota. Darbinieki aprīlī ir palaisti bezalgas atvaļinājumā.

NVA Gulbenes filiālē ir reģistrējušies 15 bijušie darbinieki, un vēl deviņi cilvēki ir interesējušies par bezdarbnieka statusa iegūšanu. Visiem 15 bijušajiem SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” darbiniekiem līguma izbeigšanas iemesls bijis pušu vienošanās.

Uzņēmuma SIA “Nienhaus&Lotz Lettland” 2014.gada apgrozījums ir 1 116 130 eiro, savukārt peļņa – 4 390 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Savukārt SIA “Nemo” aizvadīto gadu noslēgusi ar 155 728 eiro lielu peļņu un 2 205 111 eiro lielu apgrozījumu.