Ziņas

Sabiedrība

Gulbenē atsākti Baložu ielas pārbūves darbi

Ziemas atkāpšanās un labvēlīgie laikapstākļi ir ļāvuši atsākt būvdarbus Gulbenē, Baložu ielā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Posmā no degvielas uzpildes stacijas “Lukoil” virzienā uz Brīvības ielas pusi tiek mainīta ceļa klātne, ko nepaguva paveikt pērn, kā arī sākta ūdensvada un kanalizācijas atzaru izbūve ielas kreisajā pusē virzienā no Brīvības ielas.

“Centrālais kanalizācijas un lietus notekūdeņu tīkls jau ir izbūvēts. Projekta rezultātā Baložu ielas un Liepu ielas iedzīvotājiem būs iespēja pieslēgties kopējai kanalizācijas sistēmai. Savukārt kanalizācijas atzari tiks izbūvēti tā, lai arī Raiņa ielas iedzīvotāji nākotnē varētu pievienoties šai sistēmai. Vēlamies jau savlaicīgi pabrīdināt, ka mirklī, kad ūdens vads un kanalizācija tiks pārslēgta uz jaunajiem jau izbūvētajiem tīkliem, būs īslaicīgi ūdens padeves traucējumi. Tas varētu notikt aptuveni pēc mēneša, taču par konkrētu laiku mēs informēsim iedzīvotājus un uzņēmējus, kurus tas skars,” informējis Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

Šobrīd iela satiksmes kustībai nav slēgta, taču pašvaldība aicina ievērot uzstādīto ātrumu ierobežojošo ceļa zīmi – 30 kilometri stundā.

Gulbenes novada dome atvainojas par sagādātajām neērtībām ielas pārbūves darbu laikā. Baložu ielas pārbūves darbi sākti 2015.gada augustā. Tos plānots pabeigt 2016.gada jūlijā.

Projekta laikā tiks veikta viena kilometra gara ielas posma pārbūve. Paredzēts izbūvēt arī ietvi, kas būs apvienota ar veloceliņu ielas labajā pusē, ietvē tiks iestrādātas speciālās bruģa vadlīnijas vājredzīgajiem. Ielas platums būs 7,5 metri, tiks uzstādīts jauns ielas apgaismojums.

Kopējās projekta izmaksas ir 1 137 114 eiro, no tām 792 655 eiro ir valsts budžeta finansējums, bet 344 459 eiro – Gulbenes novada pašvaldības.

Būvdarbus veic SIA “RBSSKALS Būvvadība”.