Ziņas

Izklaide

Grupa “Labvēlīgais tips” dosies 25 gadu jubilejas koncertturnejā

Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 23.septembrī tiks atklāta grupas “Labvēlīgais tips” 25 gadu jubilejas koncertturneja “Sudrabkāzas”, aģentūru LETA informēja turnejas producents Ģirts Lūsis. Turneja noslēgsies 27.oktobrī ar uzstāšanos “Arēnā Rīga”. Koncertos skanēs grupas hīti “Alumīnija cūka”, “Čiekurs egles dēls”, “Naukšēnu disko”, “Pīrādziņ, nāc ārā!”, “Omnibuss”, “Frāzes”, kā arī skaņdarbi no grupas jaunākā albuma “Kaste”, kas tika laists klajā šī gada 1.aprīlī.

Uzstāsies arī dziedātāja Elza Rozentāle un deju grupa “Fandango”.

“Kāzas, kurās jebkurš var būt līgava vai līgavainis. Kāzas, kur kaislīgā mīlas nakts jau sen pagātnē. Tomēr mīlestība nerūs, vedējtēvs nelūzt, bet tortes rozes – nekūst, jo tās ir no sudraba. Sudrabkāzas – nācija pret “Labvēlīgo tipu”,” par grupas turneju sacīja tās solists Andris Freidenfelds.

Grupa turnejas laikā uzstāsies arī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”, Latgales vēstniecībā “Gors”, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, Jelgavas Kultūras namā, Alūksnes Kultūras centrā un Valmieras Kultūras centrā.

“Labvēlīgais tips” 1992.gadā dibināja solists Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Lūsis sacīja, ka iesākumā grupas darbība bija vairāk kā joks, nevis nopietns pasākums. Grupas debijas albums “Alumīnija cūka” klajā nāca 1995.gada 1.aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši šajā datumā. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais “pop & rock & dance” albums. 1996.gadā klajā nāca otrais albums “Pilots Antons Šmits”, savukārt 1997.gadā – ieraksts “Pumpa”, kas tika ieguva Gada balvu par labāko šlāgeru mūzikas albumu.

Grupai ir arī albumi “Tā, lūk, man iet”, “Tipa labākās dziesmas”, “Eiropa mūs nesapratīs”, “Mūzika iereibušiem cilvēkiem”, “Naukšēnu disko”, “Svīres tango” un citi.