Ziņas

Sabiedrība

Gripas epidēmijas dēļ Vidzemes slimnīcā nenotiks Ēnu diena

Lai ierobežotu gripas vīrusu izplatīšanos, karantīnas dēļ SIA “Vidzemes slimnīca” 10.februārī nepiedalīsies Ēnu dienā, aģentūra LETA noskaidroja slimnīcā.

Līdz šim brīdim Vidzemes slimnīcā gripa laboratoriski apstiprināta diviem pacientiem, kas stacionēti slimnīcā ar gripas izraisītām komplikācijām.

Jau ziņots, ka kopš 25.janvāra Vidzemes slimnīcā ir noteikta karantīna, kas nozīmē, ka apmeklētājiem aizliegts apmeklēt pacientus palātās. Karantīnas laikā pastiprināti notiek telpu un aprīkojuma dezinfekcija, telpu vēdināšana utt.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā gripas izplatība Latvijā palielinājusies – slimnīcās nogādāti 163 gripas slimnieki un septiņi cilvēki ar gripas izraisītu pneimoniju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Nedēļas laikā monitoringā iesaistītajās ambulatorajās ārstniecības iestādēs reģistrēti 152 gripas gadījumi – vidēji 155,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. SPKC dati gan liecina, ka tas ir mazāk nekā iepriekšējā 2014.-2015.gada sezonā šajā laika periodā.

Gripas gadījumi konstatēti Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā un Ventspilī. Visaugstākā slimības intensitāte bijusi Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā, kur tā pārsniegusi 200 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Pēdējo četru nedēļu laikā saņemti paziņojumi par 13 nāves gadījumiem no gripas komplikācijām, tajā skaitā par pieciem ziņots aizvadītajā nedēļā. Visi pacienti bijuši ar hroniskām saslimšanām – hroniska sirds saslimšana, cukura diabēts, hroniska obstruktīva plaušu slimība jeb HOPS, bronhiāla astma, onkoloģiska saslimšana, urīnceļu infekcija vai aptaukošanās. Neviens no pacientiem, par kuriem noskaidrots vakcinācijas statuss (astoņi pacienti), nebija vakcinēts pret gripu.

Kopš sezonas sākuma stacionārās iestādēs ievietoti kopumā 320 pacienti gripas un 42 pacienti gripas izraisītās pneimonijas gadījumos.