Ziņas

Sabiedrība

Gripa šajā sezonā jau prasījusi par trīs cilvēku dzīvībām vairāk nekā pērn

Šajā gripas sezonā no slimības miruši jau 42 cilvēki, kas ir par trīs cilvēkiem vairāk nekā pērn, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija. Pērn gripas sezona gan turpinājās līdz maijam.

Pagājušajā nedēļā gripa prasījusi vēl piecu cilvēku dzīvības. Mirušie ir vecumā no 33 līdz 95 gadiem. Visiem pacientiem bijusi viena vai vairākas hroniskas saslimšanas – hroniska sirds saslimšana, elpceļu saslimšana, cukura diabēts, onkoloģiska saslimšana, adipozitāte vai citi riska faktori, tostarp grūtniecība. Neviens no mirušajiem pacientiem, par kuriem noskaidrots vakcinācijas statuss, nebija vakcinēts pret gripu.

Aizvadītās nedēļas laikā vidējā gripas intensitāte Latvijā gan turpināja samazināties un saruka vēl par 23%. Nedēļu pirms tam gripas intensitāte samazinājās par 15%.

Gripas gadījumi reģistrēti astoņās no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām. Gripas aktivitāte palielinājusies Daugavpilī un Jēkabpilī, taču citās pilsētās novērots slimības samazinājums. Joprojām visaugstākā saslimstība ar gripu bija Gulbenē – 317,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Palielinājies stacionēto pacientu skaits gripas gadījumos, galvenokārt Rīgā.

Stacionēto pacientu skaits gripas gadījumos iepriekšējā nedēļā samazinājies. Tāpat samazinājies arī gripas izraisītās pneimonijas gadījumu skaits.

Jau ziņots, ka Latvijā 26.janvārī izsludināta gripas epidēmija. Par epidēmijas sākumu paziņo, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām saslimstība pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Tiek prognozēts, ka gripas epidēmija varētu beigties marta beigās.