Ziņas

Sabiedrība

Grieta Grosberga saņem apbalvojumu

Pelnīts. Stalbēniete Grieta Grosberga (centrā) kopā ar novadniekiem - Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, Atzinības Krusta virsnieku, selekcionāru Jāni  Rukšānu un    Atzinības Krusta virsnieci Gunu Rukšāni - , kā arī Ordeņu kapitula sekretāri Mairu Sudrabiņu.Foto: Sarmīte Feldmane

Stalbes centrā zem vecā ozola un liepu paēnā kopā sanāca daudzi seniori. Kārtējā pensionāru biedrības “Dzīvotprieks” vadītājas    Grietas Grosbergas rīkotajā pasākumā, kurā vēra senču mantojuma pūra lādes, tika vētīts pašas rīkotājas gadu desmitos paveiktais, devums sabiedrībai.

Pavasarī G.Grosbergai tika piešķirts valsts apbalvojums Atzinības krusts. Objektīvu apstākļu dēļ viņa nevarēja ierasties uz svinīgo ceremoniju Valsts prezidenta pilī, lai to saņemtu. Pasniegt nopelnīto apbalvojumu uz Stalbi bija atbraukusi Ordeņu kapitula sekretāre Maira Sudrabiņa. Viņa pauda patiesu prieku tikties ar Grietu, kuras “godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja un pašaizliedzība daudzu gadu garumā ir valstiski novērtēta ar valsts apbalvojumu – Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi. Ordeņa devīze ir “Godaprāta ļaudīm”. “Grietas līdzcilvēki Ordeņa kapitulam uzrakstīja vēstules, kurās izteikts apbrīns viņas degsmei, neatlaidībai, uzņēmībai, rīkojot pasākumus, bagātinot, piepildot novada cilvēku dzīvi. Jūs esat    goda prāta cilvēks, kuru raksturo pašaizliedzība, mērķ­tiecība, nesavtīgas rūpes par līdzcilvēkiem un mīlestība uz Latviju, darot to stipru,” teica M.Sudrabiņa un pateicās novadniekiem, kuri pamanījuši un novērtējuši  Grietas veikumu un lepojas ar saviem cilvēkiem.

Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldes vadītājs Didzis Zemmers atgādināja kādu sarunu ar Grietu, kurā guvis neapgāžamu pārliecību, ka viņa nedomā par sevi, bet par to, lai apkārtējie justos labi, būtu pamanīti, atbalstīti. “Tradīcijas, kuras    Grieta iedibinājusi, turpinās, tas liecina, ka darīts tiek ar mīlestību un no sirds,” uzsvēra pārvaldes vadītājs, bet    novadniece, Atzinības krusta virsniece, puķu audzētāja un selekcionāre Guna Rukšāne kavējās atmiņās,    kā pirms gadiem Grieta zvanījusi un ierosinājusi sarīkot Stalbē ziedu izstādi. Guna mēģinājusi atteikt, ka nav laika, un vēl minējusi kādus iemeslus, bet Grieta vien noteikusi, lai padomā, piezvanīs vēl. Pēc trešā zvana ziedu izstāde bija sarunāta. Tā sākās abu sadarbība dažādos pasākumos.

Pensionāre Helēna Lūsiņa izteica daudzu senioru domas: “Grieta prot darīt citus priecīgus. Viņa mūs izved no mājām, gan iesaistot pasākumu rīkošanā, gan mudinot kustēties un braukt ekskursijās, gan svinēt svētkus.”

Ne viens vien gribēja tā kārtīgi apskatīt valsts apbalvojumu un, protams, apsveikt pensionāru biedrības vadītāju. Bija atbraukuši arī draugi no citiem pagastiem un novadiem. Grieta, uzrunājot savējos, pateicās visiem: “Es bez jums nekas nebūtu,    kā mazs puteklītis, piestājoties pie vecā ozola.” “Druvai” G.Grosberga atzina, ka  emociju ir daudz, bet raudāt gan neraudās, jo ir pietiekami rūdīta.