Ziņas

Sabiedrība

Golfs piestāv visiem

Golfa namiņš. Pirtsupītes gravā savu mājvietu radis golfa inventāra nomas namiņš. Foto: no albuma

Pirtsupītes gravā, Palasta un Zaļās ielas krustojumā, iepretim Pils parkam, savu jauno mājvietu atradis Golfa kluba namiņš.

Namiņā iespējams iznomāt golfa inventāru un reljefam piemērotajā gravā apgūt pirmos soļus golfa spēlē. “Oficiāli Cēsu Golfa klubs pastāv kopš 2015. gada, un pirms neilga laika Cēsu domē prezentējām, kāda varētu izskatīties Pirtsupītes grava, ja tā būtu viens liels golfa laukums. Tomēr nedz klubam, nedz tā biedriem nav tik pamatīgu naudas līdzekļu, lai īstenotu tik vērienīgu augstas klases projektu, tālab šis laukums kalpos  treniņiem, kas ir lieliski piemērots iesācējiem.

Pašlaik SIA “Ladgro” Cēsu Golfa kluba vārdā no pašvaldības šo platību nomā. “Ladgro” nodarbojas ar zālāju pļaušanu, kopšanu un teritorijas iekopšanas pakalpojumiem, tāpēc šis ir abpusēji izdevīgs darījums, jo ieguvēji ir visi, mēs – Cēsu Golfa klubs – esam ieinteresēti šo teritoriju sakopt, bet pašvaldība mazāk tērēt līdzekļus teritorijas uzturēšanai. Rēķinoties ar iedzīvotāju iemītām taciņām un drošības apsvērumiem, arī golfa bedrītes esam izplānojuši tā, lai netraucētu ne gājējiem, ne spēlētājiem,” situāciju izgaismo Arnis Melbārdis.

Viņš stāsta, ka cilvēki golfu saredz tādu, kādu to rāda amerikāņu filmās, proti, ka to spēlē tikai sabiedrības krējums baltos cimdos un lakādas kurpēs, taču tā nebūt neesot. “Golfs ir piemērots normālam vidusmēra cilvēkam, un tā ir lieliska atpūta brīvā dabā. To var spēlēt gan ģimenes, gan draugu lokā, un šis sports noteikti ir lētāks nekā teniss, hokejs vai motokross.

Bez šaubām, sava etiķete un piemērots apģērbs golfam piestāv, taču to piekopj aristokrāti un profesionāļi. Tie dižojas ar nūju komplektiem, krekliņiem un cepurītēm, savukārt, lai apgūtu golfa pašus pamatus, pietiek ar ērtu apģērbu, kas netraucē kustībām,” stāsta A. Melbārdis.

Dodoties “pielaikot” golfu nav jāuztraucas par neziņu, jo golfa kluba biedri bez maksas labprāt   interesentu pamācīs, turpretī, ja interese ir nopietna un mērķi tāl­ejoši, var piesaistīt profesionālu instruktoru, taču par to gan jāmaksā atsevišķi.

Golfa kluba prezidents saka, ka “pateicoties ģimenēm, golfa laukumi ir labi attīstīti Igaunijā. Tur vecāki ir sapratuši, ka, spēlējot golfu, var kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, jo veselīga konkurence saliedē dažādas paaudzes”.