Ziņas

Sports

Godināja labākos

Cēsu Sporta skolā katra decembra neatņemama sastāvdaļa ir pasākums “Cēsu Sporta laureāts”, kas šogad norisinājās jau 24.reizi. Sarīkojumā tika sumināti 132 čempionātu medaļnieki, izlašu dalībnieki un viņu treneri.

Gads bijis sportiskiem notikumiem bagāts, un Sporta skolas audzēkņi piedalījušies piecās dažādās olimpiādēs – Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē, Latvijas 3. ziemas olimpiādē, Latvijas Jaunatnes olimpiādē, Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos, Baltijas un Latvijas čempionātos un kausa izcīņas sacensībās.

Jau tradicionāli pasākumu vadīja audzēkņi un treneri – volejbola nodaļas audzēkne Anete Gelsberga, vieglatlētikas treneris Rihards Parandjuks un jaunais vieglatlēts Aleksandrs Volkovs.

Basketbolā tika sveikti 15 spēlētāji un trīs spēlētājas, viņu vidū arī Māra Mote, kura sevi šogad pierādījusi Latvijas izlases sastāvā, palīdzot komandai izcīnīt tiesības pirmo reizi startēt pasaules čempionātā. Var atgādināt, ka pasākumā “Cēsu Sporta laureāts” M. Mote ieguva titulu “Cerība sportā”, kā arī saņēma ceļojošo kausu.

Pie basketbolistu panākumiem jāmin arī zēnu komandas izcīnītā 2.vieta Latvijas Jaunatnes olimpiādē. Balvas saņēma treneri Inese Urtiņa, Viktors Brizgalovs, Vladimirs Kiseļovs, Māris Bogdanovs.

Kā allaž kupls apbalvojamo pulks bija slēpošanā un biatlonā. Treneru Ilzes Cekules, Ineses Šķēles, Dzintara Baloža, Aijas Praulītes, Toma Praulīša un Anželas Brices audzēkņi sevi labi parādījuši ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules sacensībās. Laureātu vidū arī Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlašu dalībnieki – Vineta Pētersone, Krista Razgale, Alvis Šķēps, Inga Paškovska, Reinis Upens, Annija Sabule, Nora Osīte.

Labus rezultātus aizvadītajā gadā uzrādījuši arī jaunie orientieristi treneru Aijas Alksnes, Igora Buža un Agra Peipiņa vadībā. Laureātu vidū arī Latvijas junioru un jauniešu izlašu dalībnieki – Sandra Grosberga, Jēkabs Knēts, Elīza Katlapa, Kārlis Kaminskis, Kristaps Bruners, Edijs Dzalbs, Rihards Knēts.

Piemiņas veltes saņēma arī 36 florbolisti (treneri Ingus Laiviņš, Gints Bērtulis), kuru vidū arī Latvijas U-19 izlases spēlētāji Jānis Melderis, Pēteris Trekše, Pauls Erenbots, Edgars Balodis un Olafs Zvīnis. Pasaules čempionātā izlase ierindojās 7.vietā.

Laureātu piemiņas veltes saņēma arī trīs vieglatlēti un viņu treneri Austris Āboliņš un Māris Urtāns. Atgādināsim, ka Latvijas Jaunatnes olimpiādē Aleksandrs Volkovs izcīnīja zelta godalgas lodes grūšanā un diska mešanā.

Tika sveikti arī volejbola nodaļas audzēkņi un viņu treneri Māris Krams, Ģirts Mārtiņsons par panākumiem Latvijas un Baltijas sacensībās. Laureātu vidū arī Rihards Lazdiņš, kurš startēja Eiropas čempionātā pludmales volejbolā U-18 grupā, ieņemot dalītu 9.vietu.

Balvas saņēma arī četri futbola nodaļas audzēkņi, treneri Aivars Krickis un Dmitrijs Sļinko.