Ziņas

Sabiedrība

Godina rajona uzņēmējus

Rajona padomes darbinieki Māris Niklass, Rita Merca, Lotārs Dravants, Jānis Antons kopā ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Cēsu nodaļas vadītāju Kārli Tomsonu un Cēsu zemnieku apvienības koordinatori Daci Kalniņu vairākkārt izvērtēja pašvaldību ieteiktos 30 rajona uzņēmējus. Rajona padomes Atzinības rakstus par sadarbību ar pašvaldību saņēma daudzi pazīstami uzņēmēji – Sergejs Gorovenko, Gints Vārtiņš, Andris Vasins, Guntars Tučs, Māris Šķesteris, Artis Rasmanis, Andis Dzenis, Valdis Cīrulis, Aivars Zvirbulis, Jānis Ikers, Guna Bērzkalne, Jānis Zande un citi. Par veiksmīgu sadarbību ar pašvaldībām un ieguldījumu lauksaimniecībā Atzinības rakstus saņēma dažādu pagastu un lauksaimniecības nozaru pārstāvji. Viņu vidū Lauris Bruņinieks, Māra Ontužāne, Gundega Ostapko, Raivo Ozoliņš, Juris Holsts, Māris Āboliņš, Inese Varekoja un citi.

Pēc tradīcijas rajona padome pasniedza divas galvenās atzinības balvas – mākslinieka Ēro Rasa vitrāžu ar rajona ģerboni. Vērtēšanas komisija pēc ilgām diskusijām tās nolēma piešķirt Vaives pagasta zemniecei Glorijai Zaļaiskalnai un Priekuļu pagasta uzņēmējam Jānim Apsītim. – Tas bija liels pārsteigums. Kāds ir mans devums? Ja strādāju, nodrošinu ģimeni – jau tas ir devums valstij, pagastam. Ja varu palīdzēt citiem, neatsaku. Tā bijis vienmēr,”atzina Glorija Zaļaiskalna.

Uzņēmējs Jānis Apsītis pateicās rajona padomei, kura neaizmirst uzņēmējus un spēj uzmundrināt.

Kārlis Tomsons, sveicot uzņēmējus, uzsvēra, ka skaita ziņā vairāk uzņēmēju nekā Cēsu ir tikai Liepājas rajonā. Valmieras rajonā reģistrēts par tūkstoš firmām mazāk. Šie skaitļi raksturo uzņēmējdarbības vidi rajonā.

Raiskuma pagasta padomes priekšsēdētājs Hardijs Vents vēlreiz atgādināja, ka pašvaldībām bez uzņēmēju atbalsta būtu ļoti grūti. “Ikdienā, darbos aizņemti, nepasakām paldies.Ja kāds kaut ko nav izdarījis, tad gan atrodas laiks. Šo cilvēcisko paldies pelnījuši visi, kuri strādā, nodrošina darba vietas,” sacīja Hardijs Vents.

Dace Kalniņa, kura labi pazīst lauksaimniekus, pēc godināšanas bija gandarīta, ka labie vārdi teikti par daudziem zemniekiem, kuri gan ražo, gan veido latvisku vidi. “Kad iet karapulks, svarīga ir aizmugure. Aizvien turpinās tendence – cilvēki dodas uz centriem. Kaut šķēršļu daudz, daudzi dodas prom no Latvijas, lauksaimniecība saglabājas un attīstās. Dievs dos, pasaulē aizgājušie atgriezīsies un ar savu pieredzi strādās Latvijā. Ceru, ka Latvijas laukos dzīvosim paši, nevis iebraucēji, jo tikai tad tie būs Latvijas lauki,” domās dalījās Dace Kalniņa.