Ziņas

Sabiedrība

Gluži punkts vēl nav pielikts

Sporta stundā. Pēc četru gadu pārtraukuma sporta stundas Priekuļu vidusskolā atkal notiek skolas stadionā.Foto: Jānis Gabrāns

Priekuļu vidusskolas stadiona pārbūves sāga gandrīz noslēgusies, apvienības pārvalde darbus pieņēmusi, atlicis tikai novada būvvaldē parakstīt dokumentus.

Atgādināsim, ka atbilstoši līgumam rekonstrukcija bija jāpabeidz 2021. gada beigās, bet, kā atzīst Priekuļu apvienības pārvaldes vadītāja Evita Šīrante, nav ļaunuma bez labuma: “Iespējams, ka varējām projektu pabeigt pagājušā gada augustā. Līdz objekta nodošanai bija palicis pavisam maz, bet uznāca lielās lietus gāzes, un konstatējām, ka viss futbola laukums stāv ūdenī, drenāža nestrādā. To apsekojot, izrādījās, ka caurules ir saspiestas un savu funkciju nepilda. Būv­nieks gan mierināja, ka viss strādās, bet reālā situācija rādīja pretējo. Tāpēc darbi ievilkās, jo būvniekam nācās mainīt drenāžu, atkal likt jaunu laukuma virskārtu, no jauna iesēt zāli.”

Atceroties lielās lietavas šī gada augustā, kad vienā naktī nokrišņu daudzums Priekuļos sasniedza aptuveni simts milimetru jeb 118 procentus no mēneša normas, laukums vairs nepludoja, ūdens ātri pazuda. “Tas parāda, ka tagad viss kārtībā, bet pirms tam bijis brāķis darbā,” saka E. Šīrante.
Tā kā objekts nebija nodots pasūtītājam, būvniekam, SIA “Buildimpeks”, kas savulaik uzvarēja Priekuļu novada paš­valdības izsludinātajā konkursā, šie drenāžas nomaiņas darbi bija jāveic par saviem līdzekļiem. Atbilstoši datiem Iepirkuma uzraudzības biroja mājaslapā kopējā līgumcena bija 748 095 eiro bez PVN, un šobrīd nav zināms, cik objekts būvniekam izrādījās finansiāli izdevīgs, varbūt radīja zaudējumus.

Pārvaldes vadītāja atzīst, ka process nav bijis viegls, jo uzņēmums gatavojies bankrota procedūrai: “Viņiem jau bija piešķirts tiesiskās aizsardzības plāns par maksātnespējas procesa uzsākšanu. Saprotot, ka kuru katru brīdi var paziņot maksātnespēju, centāmies tomēr vienoties par darbu pabeigšanu. Pretējā gadījumā nāktos meklēt citu būvnieku, kurš būtu gatavs pārņemt visu objektu, paveikt nepadarītos darbus un nodot ekspluatācijā visu objektu, un vēl dot tam garantiju. Tas būtu ļoti grūti, un šajā gadījumā atlikušo darbu izmaksas būtu jāsedz paš­valdībai. Visu laiku bijām tādā 50 uz 50 sajūtā, tomēr mums izdevās!”

Lai arī darbi pabeigti, futbola laukumu varēs izmantot tikai nākamajā pavasarī, jo nesen iesēta jaunā zāle, tai jāieaugas. Mēdz teikt, ka dabīgā zālāja laukuma uzturēšana ir gana sarežģīta, bet apvienības pārvaldē skaidro, ka zālāja turpmākā uzkopšana kā skolas stadionam ir vienkāršāka nekā tad, ja tas būtu paredzēts kādām augsta līmeņa futbola spēlēm. To atliks tikai nopļaut, un viss.
Stadionā ierīkota arī videonovērošana, jo jau nācies saskarties ar demolēšanu. Ticis sasists basketbola groza vairogs, ko vajadzēja nomainīt. Notiekošo stadionā varēs redzēt arī skolas saimnieks un, fiksējot kādus pārkāpumus, varēs reaģēt, īpaši, ja vainīgs kāds skolas audzēknis. Piekļuve videonovērošanai ir arī pašvaldības policijai.

Priekuļu vidusskolas sporta skolotāja Daiga Sarkane stāsta, ka pēc ilgu gadu pārtraukuma sporta stundas atkal notiek stadionā. Vispirms savas izmaiņas ieviesa kovids, pāris pēdējos gados – ieilgusī rekonstrukcija. “Mums, sporta skolotājiem, nācās likt lietā radošumu, domājot, ko svaigā gaisā varam darīt kopā ar bērniem, kuri nāca ar savām idejām. Vienmēr arī atradām risinājumu,” saka D. Sarkane un ar gandarījumu piebilst: “Ta­gad esam atgriezušies stadionā. Tiesa, ne visu varam izmantot, uz futbola laukumu jāgaida līdz pavasarim. Bet mūsu rīcībā ir skrejceļš, tāllēkšanas zona, basketbola laukums, kur var spēlēt arī volejbolu, tenisu.”

D.Sarkane uzsver, ka bērniem patīk skrejceļa jaunais segums, kas ir ērts, viegli skrienams, jo iepriekšējais, ko veidoja melnās gumijas, bija ļoti slikts. “Pēc lietus, bērniem skrienot, apģērba mugurpuse bija ar melniem punktiņiem, jo to melnumu ar botām rāva augšā. Starp gumijām bija spraugas. Patiesībā – tās bija briesmas, labi, ka tagad tā jau ir vēsture!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *