Ziņas

Sabiedrība

Glābj kaķi un dzēš stārķa ligzdu

Aizvadītajās brīvdienās, no 12.jūnija plkst. 6.30 līdz 13.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka vakar rīta pusē ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Sarkaņu pagasta Biksēri, kur palīdzība bija nepieciešama kaķim, kurš bija iekritis trīsstāvu dzīvojamās mājas ventilācijas šahtā. Ugunsdzēsēji glābēji kaķi atbrīvoja un palaida brīvībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur Cēsīs dega sadzīves atkritumi, Limbažu novada Katvaru pagastā – kaudzē salikti gulšņi, Ērgļu novada Sausnējas pagastā gruzdēja elektrolīnijas balsta augšējā daļa, kā arī Madonas novada Liezēres pagastā dega elektrības balstā esoša stārķa ligzda.

Šorīt tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunannas pagastu, kur bija nolūzis un uz ceļa uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un atbrīvoja ceļa braucamo daļu.