Ziņas

Sabiedrība

Glābj cilvēku, kurš Ērgļos noripojis no stāvas nogāzes

Brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēmis pieciem izsaukumus. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka trīs no tiem bijuši uz ugunsgrēku dzēšanu, bet divi – uz glābšanas darbiem.

Sestdien plkst. 18.08 tika saņemts izsaukums uz Ērgļu novada Ērgļu pagastu, kur cilvēks bija noripojis no stāvas nogāzes, kura atradās pie ceļa braucamās daļas. Ugunsdzēsēji glābēji, ar virves palīdzību, vīrieti no sešus metrus dziļās kraujas izvilka un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 19.32 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur vieglā automašīna bija ieslīdējusi grāvī un tajā atradās cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, glābēji automašīnu ar vinčas palīdzību izvilka no grāvja. Glābšanas darbus apgrūtināja tas, ka cietušie nezināja, kur atrodas. Glābšanas darbi tika pabeigti plkst. 20.54.

Plkst. 20.19 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Mārcienas pagasta Mārcienu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 21.01.

Savukārt vakar plkst. 18.35 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Veselavas pagastu, kur tālumā bija redzamas liesmas un, iespējams, dega māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega atkritumi 10m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 19.24.

Plkst. 19.09 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Mētrienas pagasta Mētrienu, kur trīs stāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvokļa dūmvadā dega sodrēji. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 20.05.