Ziņas

Sabiedrība

Glābj akā iekritušu cilvēku

Aizvadītajā diennaktī, no 19.septembra plkst. 6.30 līdz 20.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, bet trīs uz glābšanas darbiem, informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 19.09 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Centra ielu Madonā, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrā stāva balkonā dega skapis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 19.39.

Savukārt plkst. 2.04 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Grundzāles pagastu, kur cilvēks iekritis akā un pats saviem spēkiem ārā nevar izkļūt. Cietušā precīza atrašanās vieta nebija zināma, bet, turpinot meklēšanas darbus, plkst. 3.40 cilvēks tika atrasts, izcelts no akas un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 47 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet 7 no izsaukumiem bija maldinājumi.