Ziņas

Sabiedrība

Glābēji izglābj automašīnā iespiestu cilvēku

Aizvadītajā diennaktī, no 20.septembra plkst. 6.30 līdz 21.septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Vidzemē saņēma sešus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Pēc viņas teiktā, vakar plkst. 8.48 tika saņemts izsaukums uz Plostnieku ielu Valmierā, kur no piestātnes bija atrāvies plosts (Gaujas tramvajs). Ugunsdzēsēji glābēji plostu nogādāja krastā un pietauvoja. Plkst. 10.34 darbi tika pabeigti.

Plkst. 9.52 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Rencēnu pagastu, kur uz autoceļa Valmiera-Rūjiena bija noticis ceļu satiksmes negadījums – vieglās un smagas automašīnas sadursme. No vieglās automašīnas ar hidraulisko instrumentu palīdzību ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja automašīnā iespiestu cilvēku un tika veikti ceļa brauktuves sakārtošanas darbi.  Darbi tika pabeigti plkst. 11.58.

Vakar plkst. 15.52 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur dega vieglā automašīna. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.25.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 44 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu, 30 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.