Ziņas

Sabiedrība

Ģīmes upes dabas takas izveide Valmierā izmaksās 141 323 eiro

Ģīmes upes dabas takas izveide izmaksās 141 323 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, vēsta Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. No trim pretendentiem tiesības veikt šos darbus ieguvis SIA “Būvinženieris”. Tukumā reģistrētais uzņēmums pieder Irinai Vētrai. Pērn tas nopelnīja 2042 eiro un apgrozījumā sastādīja 320 234 eiro. Tur nodarbināti astoņi strādnieki, vēsta “Firmas.lv”.

Jāmin, ka takas izveidei paredzēti 87 000 eiro, no kuriem 60 000 eiro atvēlējis Latvijas vides aizsardzības fonds.

Dabas takā paredzēts izvietot informatīvo stendu un zīmju komplektu, virziennorādes, izveidot skatu platformu, zemā purva demonstrācijas dobi, augstā purva demonstrācijas dobi, koka kāpnes, brīvdabas klasi, skatu paviljonu, piestātni, skatu platformu – slūžas, kā arī uzstādīt parka solus, atkritumu urnas, velosipēdu statņus, tiltu – laipu (takas sākumā pie Leona Paegles ielas). Tāpat paredzēts izveidot gājēju celiņu un pastiprinātā zālāja ierīkošanu (saistībā ar brīvdabas klasi). Lai rūpētos par drošību, plānots ierīkot arī takas videonovērošanas sistēmu.

Tādējādi Ģīmes upes dabas taka blakus esošo skolu audzēkņiem, valmieriešiem un pilsētas viesiem būs izmantojama kā atpūtas un vides izziņas infrastruktūras objekts.

Ģīmes upes dabas taka tiks veidota par līdzekļiem, kas piešķirti Latvijas valsts pastāvēšanas simtgades organizēšanai.

Dabas takas izveidi paredzēts pabeigt 2018.gadā.