Ziņas

Sabiedrība

Ģimeni glāba dators un cilvēku sirsnība

Bijušo “Vecvīcēnu” saimniece Anda Lukstiņa, vēl nevarēdama aizmirst baiso nakti, atzina, ka cilvēku dzīvības būtībā izglābis dators, pie kura naktīs mīl aizsēdēties 18 gadus vecais dēls Juris. “Pārējie gulējām, kad mājā pēkšņi pazuda elektrība un Jurim izslēdzās dators. Viņš devās meklēt vainu un ieraudzīja, ka mājas otrais stāvs ir liesmās. Dega visas pažobeles,” atceras četru bērnu māmiņa. A. Lukstiņa nespēj izskaidrot, kā ugunsgrēks izcēlies. Viņa pieļauj, ka aizdegšanās notikusi no elektroinstalācijas, kas vienā mājas pusē vēl nebija nomainīta, piebilstot, ka bēniņi un pažobeles bijušas ļoti sausas. Visa sadzīve sadegusi, paspējuši iznest tikai datoru – glābēju, televizoru un veļas mašīnu, kas atradušies pirmajā stāvā. Bet galvenais, neskarta palika ģimene, un tā grūtības pārvarēs. A. Lukstiņa stāsta un nezina, kā pateikties tiem, kuri viņu atbalstījuši grūtajā brīdī. “Jau agri no rīta mani apciemoja kolēģi no Skujenes pamatskolas, kur strādāju, un atnesa siltas brokastis. Pirmajā dienā pēc nelaimes telefons zvanīja nepārtraukti. Skujenes un Kaives pagasta pašvaldības piešķīra pabalstu steidzami nepieciešamo preču iegādei. Pat vairākas reizes dienā mūs apciemoja Skujenes pagasta sociālā darbiniece Biruta Bebriša, palīdzot iekārtoties jaunajos apstākļos un vedot palīdzības ziedojumus, ko savākuši tuvāko pagastu iedzīvotāji, ne tikai no Skujenes un Kaives, bet arī no Vecpiebalgas, Taurenes un citām vietām. Sirmas māmuļas mums sūtīja vilnas zeķes un cimdus. Skujenes mācītājs Andris Krauliņš bija savācis ziedojumus no savām draudzēm. Mūs apciemoja Raiskuma sanatorijas internātskolas direktore Maruta Drubiņa un rajona izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Modris Krieviņš. Nevaru visus vārdā nosaukt, bet to labo, silto morālo atbalstu, ko cilvēki mūsu ģimenei deva šajā laikā, nekad neaizmirsīšu. Paldies visiem,” pateicās A. Lukstiņa.

Skujenes pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Sekste: “Pēc ugunsnelaimes, kad četru bērnu ģimenei nodega māja, atsaukušies daudzi cilvēki un ziedojuši gan mantas, gan naudu. Rajona padomē apspriests jautājums par iespēju no privatizācijas fonda ģimenei izsniegt bezprocentu aizdevumu

tūkstoš latu jaunas mājas celtniecībai. Pašvaldība domā finansēt ēkas projekta izstrādi un palīdzēt celtniecībā. Pašreiz ģimene dzīvo īres mājā un mitinās divās mazās istabiņās.”