Ziņas

Sabiedrība

Ģimenes diena šoreiz nedēļas garumā

Parādē. Tradicionālajā ratiņu parādē šogad piedalījās septiņi dalībnieki gan ar lielajiem, gan leļļu ratiņiem.Foto: Māris Buholcs

Jau vairākus gadus Latvijā un arī Cēsīs 15.maijā svin Starptautisko ģimenes dienu. Ja ierasti tas bija vienas dienas pasākums, šogad svinēja nedēļas garumā. Pirmdien ģimenes novada pašvaldībā saņēma ģimenes pasi un maršruta karti, lai katru dienu dotos uz kādu no Cēsu pilsētas profesionālās ievirzes izglītības, profesionālās izglītības vai interešu izglītības iestādēm.

Ģimenes viesojās Cēsu Mākslas skolā, Sporta skolā, Alfrēda Kalniņa Cēsu Bērnu mūzikas skolā, Bērnu un jauniešu centrā un citviet, lai iepazītos ar piedāvātajām iespējām, kā arī piedalītos dažādās aktivitātēs, atrakcijās un spēlēs ar mērķi stiprināt ģimeni.

* LAI SKAN! Svētku nedēļas ietvaros cēsnieku ģimenes varēja viesoties dažādās izglītības iestādēs. Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas direktors Vigo Račevskis (no labās) jaunos cēsniekus ieveda noslēpumainajā mūzikas pasaulē.

* LAI SKAN! Svētku nedēļas ietvaros cēsnieku ģimenes varēja viesoties dažādās izglītības iestādēs. Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas direktors Vigo Račevskis (no labās) jaunos cēsniekus ieveda noslēpumainajā mūzikas pasaulē.

Mūzikas skolā bērni varēja ieklausīties instrumentu spēlē, paši izmēģināt tos. Cēsu Sporta skolā tika aizsākta jauna tradīcija rekordu uzstādīšanai – sporta apavu aukliņu aizsiešanā un bumbu torņa celšanā. Gaiļu ģimene visātrāk tika galā ar aukliņu siešanu, 27 sekundēs ieverot un sasienot aukliņu naglu kurpei, bet Daukšu ģimene no bumbām spēja uzcelt 128 cm augstu torni.

Noslēdzošais un svētku centrālais notikums – ģimenēm veltītais koncerts – notika 15.maijā Maija parkā. Līdztekus tam lieliem un maziem bērniem bija iespējas piedalīties radošās darbnīcas, spēlēs un aktivitātēs bērniem. Jaukais laiks bija izvedis ārā daudz dažādu paaudžu cēsniekus. Kopā ar mazajiem bija viņu vecāki, vecvecāki.

Svētku koncerta laikā tradicionāli tika sveikts Cēsu domes krustbērns, proti, pirmais gada sākumā dzimušais cēsnieks. Šogad lielo lāci saņēma Ralfs Zvaigzne. Pasniedzot dāvanu, novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs atgādināja interesantu sakritību, proti, ka pirms diviem gadiem Ralfa māsa Elza Lote arī kļuva par Cēsu domes krustbērnu, jo bija pirmā dzimusī cēsniece 2014.gadā. Kopumā Sigitas un Raivja Zvaigžņu ģimenē aug pieci bērni.

* LĀCIS ATROD ĪPAŠNIEKU. Ģimenes dienā ierasti tiek sveikts Cēsu domes krustbērns. Novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (no labās) un pašvaldības Komunikāciju nodaļas speciāliste Ance Saulīte pasniedz lielo lāci Sigitai un Raivim Zvaigznēm, kuru ģimenē aug pieci bērni, viņu vidū divi domes krustbērni - Elza Lote un šogad dzimušais Ralfs.

* LĀCIS ATROD ĪPAŠNIEKU. Ģimenes dienā ierasti tiek sveikts Cēsu domes krustbērns. Novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (no labās) un pašvaldības Komunikāciju nodaļas speciāliste Ance Saulīte pasniedz lielo lāci Sigitai un Raivim Zvaigznēm, kuru ģimenē aug pieci bērni, viņu vidū divi domes krustbērni – Elza Lote un šogad dzimušais Ralfs.

J. Rozenbergs arī norādīja, ka pasākumā piedalās pirmais Cēsu krustbērns, kuram nu jau 15 gadu. Lauris Dravants šoreiz pasākumā bija no apskaņotāju komandas. Viņš atzina, ka klātbūtne notikumā atkal liek atcerēties – pats ir viens no domes krustbērniem.

Ģimenes dienas pasākumā notika tradicionālā bērnu ratiņu parāde, kurā piedalījās setiņi dalībnieki. Bija ratiņi, ko greznoja baltais gulbis, melnie gulbji, bet domes krustbērna ratiņi bija izveidoti par svētku torti, kas veltīta pilsētas 810.gadadienai. Sigita Zvaigzne pastāstīja, ka ratiņu parādē piedalās jau trešo reizi, pirmajā gadā ieguvuši otro vietu, pērn uzvarējuši.

IMG_2559

“Ratiņu parāde ir interesants pasākums, tikai žēl, ka tik maza atsaucība. Ikdienā redzam, ka ielās daudz mammu ar ratiņiem, bet uz parādi nezin kāpēc nepiesakās. Tas taču neprasa nekādu lielu darbu, galvenais ir piedalīties, tā ir kopības sajūta,” atzina S. Zvaigzne.

Pēc žūrijas vērtējuma Zvaigžņu ģimenes ratiņiem arī šogad tika piešķirta pirmā vieta.

* PRIEKS VISIEM. Svētku koncertā mazie dejotāji priecēja savus vecākus un vecvecākus.

* PRIEKS VISIEM. Svētku koncertā mazie dejotāji priecēja savus vecākus un vecvecākus.

Otro vietu ieguva Zanda Cīrule ar ģimeni, viņu ratiņus greznoja divi melnie gulbji. Mamma Zanda pastāstīja, ka ratiņu parādē piedalās otro gadu, šogad esot centušies īpaši: “Braucējs ratiņos ir tas pats, kas pērn, tikai šogad viņam divi gadi. Izvēlējāmies melnos gulbjus, jo tie ir Cēsu simbols. Esam cēsnieki, tātad jābūt šim simbolam. Šādi ģimenes svētki pilsētā vajadzīgi, tā ir diena, ko pavadīt kopā. Piedalāmies jau astoto gadu, var teikt, ka esam pieredzes bagāti, kamēr vien bērni mazi, jāpiedalās.”

Visi uzrunātie atzina, ka šādi ģimenes svētki ir vajadzīgi, jo tajos vislabāk var redzēt, cik daudz Cēsīs ir bērnu. Ikdienā viņus redzam ielās, bet te sanāk vienkopus, radot pārliecību, ka pilsētai aug jaunā maiņa.