Ziņas

Sabiedrība

Ģimenēm bijis vērts gaidīt

Jaunajās telpās patīk. Pirmsskolas grupā jaunuzņemtie audzēkņi Roberts (no kreisās), Arvis, Rūta, Hugo un Kārlis ar interesi apgūst jaunas prasmes, ko māca audzinātāja Sandra Juriksone (no kreisās) un auklīte Valentīna Duļinska. Foto: Marta Martinsone-Kaša

Pagājis pirmais mēnesis, kopš Līvu sākumskolā, kas atrodas netālu no Cēsīm – Vaives pagasta Krīvos -, atvērta vēl viena pirmsskolas izglītības grupa.

Tā papildina pirmsskolas izglītības iespējas. Grupiņā radīta vieta 16 bērniem, kurus uzņem vecumā no pusotra līdz trīs gadiem. Direktore Antra Gabra­nova pastāsta, ka jauno grupu Cēsu novada pašvaldība plānoja atvērt jau oktobrī, bet, celtniecības darbiem aizkavējoties, bērnus varēja uzņemt vēlāk – teju pēc četriem mēnešiem.

“Kad sapratām, ka darbi telpās neiet uz priekšu tik raiti, kā cerēts, apzināju vecākus Cēsīs, kuru bērni jau bija uzņemti jaunajā grupiņā. Izskaidroju situāciju, un daļa vecāku meklēja risinājumu, veda bērnus uz citiem bērnudārziem, kas arī atrodas ārpus Cēsīm. Da­ļa bērnu ģimeņu pacietīgi gaidīja, bet jautājumu vecākiem bija daudz,” stāsta direktore. “Pilnībā saprotu kāpēc, jo vecākiem jāiet darbā, bet nav ne mazākās skaidrības, kad īsti mazais varēs uzsākt bērnudārza gaitas. Vēl janvāra vidū šīm telpām nebija pieslēgts siltums, daudzi citi darbi nepabeigti. 22. janvārī tikos ar visiem vecākiem, lai izrunātu formalitātes par bērnu uzņemšanu un vecākiem aktuālus jautājumus.”

Direktore vērtē, ka vecāki bijuši saprotoši. “Ja bērnudārza grupiņa būtu atklāta ātrāk, tad arī darba meklējumus es būtu uzsākusi ātrāk,” par ģimenes gaidīšanu uz vietu bērnudārzā pārdomās dalās Kārļa mamma Daina Priede. “Ta­gad par jauno grupiņu man ir liels prieks. Telpas ir siltas, gaišas un mājīgas. Te, kur agrāk bijušas klases, skolotāju istaba un citas skolas telpas, septiņu mēnešu ilgā remonta laikā izveidota plaša telpa mācībām un rotaļām, atsevišķa telpa gulēšanai, ir garderobe un vannasistaba. Ir ierīkota centrālā apkure, vannasistabā un rotaļu istabā apsildāmās grīdas.”

Jaunajā grupā par bērniem gādā audzinātājas Sandra Juriksone, Ināra Puriņa, auklītes Valentīna Duļinska un Inga Bojāre – Suproņonoka. Lai telpas kļūtu pēc iespējas mājīgākas, viņas veido dažādas telpu dekorācijas.

“Nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, jo redzu, cik dēls labi iejuties. Uz šīs grupiņas atvēršanu bija vērts gaidīt,” saka mazā Kārļa mamma. Divus gadus vecā Nika mamma Justīne Grinberga stāsta: “Pēc septiņu gadu ilgas būšanas ārzemēs ar ģimeni atgriezāmies Cēsīs. Vecākais dēls, kuram ir četri gadi, uzsāka gaitas bērnudārzā Cēsīs, bet jaunākajam pienāca rinda bērnudārzā ārpus pilsētas – Krīvos. Tā kā pagaidām nestrādāju algotu darbu, kamēr tapa jaunā vieta bērnudārzā Krīvos, pati varēju pieskatīt bērnu. Aizkavēšanās mums nekādas neērtības nesagādāja. Audzi­nātājas bērnudārzā ir sirsnīgas, telpas mājīgas. Man patīk, ka mazie var būt telpā, kur apsildāmās grīdas. Ļoti apmierina paveiktais. Bija vērts gaidīt uz vietu bērnudārzā.”

Jaunās grupas atvēršana Krīvos atlikta vairākkārt, bet 1 gada un 7 mēnešu vecās Amandas mamma Aira Upane to neizjuta: “Vēlē­jāmies, lai meitiņa apmeklētu bērnudārzu, jo tas ikdienu viņai padarītu interesantāku. Nebija steidzams jautājums, vai tiksim bērnudārzā uzreiz vai pēc dažiem mēnešiem. Jaunajā grupiņā meitiņai ļoti patīk – audzinātājas rada ģimenisku sajūtu.”

Direktore A. Gabranova stāsta, ka būvdarbu aizkavēšanās mainījusi situāciju personālam: “Cil­vēki, kurus bijām pieņēmuši darbā, nevarēja gaidīt, kad tiks pabeigti darbi, un atrada citas darbavietas. Biju nobažījusies, vai mācību gada vidū varēs atrast audzinātāju, bet uz šo amatu man tika atsūtīti 13 pieteikumi.” Audzinātāja Sandra Juriksone iepriekš bijusi skolotāja, jaunie pienākumi viņai neierastāki, bet darbs ir interesants: “Kad šeit, Krīvos, pamatskola pārtapa par sākumskolu, paliku bez darba un pieņēmu aicinājumu strādāt par audzinātāju. Pirmais mēnesis bija emocijām bagāts. Ik dienu mācos līdz ar bērniem un kolēģiem. Mums visiem šis bijis adaptācijas laiks. Liels prieks par radītajām telpām bērniem. Šādā vidē arī strādāt ir patīkami un produktīvi.”

Direktore Antra Gabranova stāsta par tālākajām iecerēm Krīvos. Vasarā tiks ierīkots vēl viens bērnu rotaļu laukums, bet ēkas otrajā stāvā, kur kādreiz bija klases, telpas vēl vienai pirms­skolas izglītības grupai. Cēsu novadā aizvien trūkst vietu bērnudārzos. Izglītības nodaļa veikusi aptauju vecāku vidū, lai noskaidrotu, vai ģimenes ir ieinteresētas vest mazuli uz bērnudārzu, kas atrodas ārpus pilsētas robežām. Atsaucība bijusi liela. Tāpēc arī jaunā grupiņa nokomplektējās ātri. “Mani nemāc šaubas, ka, izveidojot skolas ēkā vēl vienu grupu pirmsskolai, arī tā tiks nokomplektēta.”

Līvu sākumskolas pirmsskolas grupas tagad var apmeklēt 55 bērni. No šodienas pēc Cēsu novada pašvaldības ierosinājuma transporta uzņēmums “CATA” izveidojis autobusa maršrutu, lai rītos un vakaros varētu nokļūt no Cēsīm uz Krīviem un atpakaļ.