Ziņas

Sports

Gedra un Gasūna uzvar Latvijas kausā milzu slalomā

Cēsnieks Žaks Gedra. Foto: no albuma

Siguldā Latvijas kausa pirmajā posmā kalnu slēpošanā milzu slalomā uzvaras izcīnīja cēsnieks Žaks Gedra un siguldiete Lelde Gasūna. Kā portālu eDruva informē Latvijas Slēpošanas federācijas preses sekretārs Ivars Bācis, Žaks divu braucienu summā sīvā cīņā par 0,24 sekundēm apsteidza Miku Zvejnieku, bet Lelde, izstājoties pirmajā trasē otrajai labākajai pēc ranga Lienei Bondarei, otrās vietas ieguvēju, kādreizējo Latvijas izlases dalībnieci Katrīnu Krūmiņu, pārspēja ļoti pārliecinoši – par divām ar pusi sekundēm. Tikmēr Master grupā pirmo vietu ieguva Žaklīna Frickausa un lietuvietis Jurģis Januļionis, kas par nepilnu sekundi apsteidza otro vietu izcīnījušo labāko Latvijas pārstāvi Mārtiņu Knostenbergu.

* Siguldiete Lelde Gasūna. FOTO: no albuma

 

Nedēļas nogalē Olimpiskā centra jeb Pilsētas trasē Siguldā tika aizvadīts Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotais Latvijas kausa pirmais posms kalnu slēpošanā. Pirmajā sacensību dienā visu grupu dalībnieki sacentās milzu slalomā. Pieaugušo, junioru (1996.-2000.g.) un Master grupā (1982.g. un vecāki) kopā startēja vairāk nekā piecdesmit kalnu slēpotāji, pārstāvot piecas valstis – Latviju, Lietuvu, Baltkrieviju, Krieviju un Norvēģiju. Tiesa, abās elites grupās gan vīriešiem, gan sievietēm pirmajā dienā milzu slalomā sacentās tikai mūsu pašu kalnu slēpotāji.

Vīriešiem, izņemot pasaules rangā simtniekā slalomā esošo Kristapu Zvejnieku, ierindā bija visi spēcīgākie Latvijas kalnu slēpotāji un izlases dalībnieki. Ierastie konkurenti – juniors Žaks Gedra un šajā sezonā pieaugušajā grupā pārgājušais Miks Zvejnieks – sarūpēja ierasto dueli par uzvaru. Pēc pirmā brauciena, uzrādot laiku 21,44 sekundes, ar niecīgu 0,07 sekunžu pārsvaru vadībā izvirzījās Muks. Otrajā braucienā viņi abi arī cīnījās līdzīgi , par trešdaļu ātrākam esot jau Žakam, kurš tad arī svinēja uzvaru divu braucienu summā. Abos braucienos trešo laiku uzrādīja Elvis Opmanis, bet ceturto vietu ar vienādu laiku divu braucienu summā sadalīja Dāvis Zvejnieks un Roberts Briška.

Sievietēm galvenās favorītes statusu apliecināja Lelde Gasūna, kura nebija pāris gadus startējusi Latvijas kausa vai Baltijas kausa posmos Latvijā. Viņa uzrādīja abos braucienos ātrākos laikus un svinēja pārliecinošu uzvaru. Otra ātrākā bija Katrīna Krūmiņa, kurai abos braucienos ļoti tuvu bija trešās vietas ieguvēja Ieva Meldere.
Pirmajā braucienā izstājās vēl viena no favorītēm Liene Bondare. Tikmēr 5.vietu ieņēma labākā no juniorēm Agnese Sakoviča.