Ziņas

Sabiedrība

Gaujienas pagastā norisinājās VUGD mācības

Vidzemē aizvadītā diennakts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) pagāja mierīgi. Tās laikā saņemti divi izsaukumi – viens uz ugunsgrēku, bet otrs bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 15.16 tika saņemts izsaukums uz Bērzaines ielu Cēsīs, kur dega atkritumi 2m² platībā. Glābēji ugunsgrēku nodzēsa plkst. 15.28.

Vakar VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes, Apes un Smiltenes ugunsdzēsēji glābēji piedalījās praktiskajās mācībās Apes novada Gaujienas pagastā, kur saskaņā ar mācību scenāriju vienstāvu ražošanas ēkā bija izcēlies ugunsgrēks un telpās atradās cilvēki, kuri saviem spēkiem nevarēja izkļūt. Mācību mērķis bija nostiprināt un pilnveidot ugunsdzēsēju glābēju praktiskās iemaņas, dzēšot ugunsgrēkus, vadot ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus kokapstrādes uzņēmumos, kā arī pašiem ražotnes darbiniekiem saprast, kā viņiem rīkoties un kā sadarboties ar operatīvajiem dienestiem šādās ārkārtas situācijās.