Ziņas

Sabiedrība

Gaujas Nacionālā parka Informācijas centru turpmāk apsaimniekos Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs

Lai uzlabotu apmeklētāju apkalpošanu, paplašinātu sniegto pakalpojumu klāstu un veicinātu sabiedrības izglītošanu, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Gaujas Nacionālā parka informācijas centra “Līgatnes dabas takas” apsaimniekošanu no 2016.gada uzticējusi Līgatnes novada pašvaldības aģentūrai “Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs”.

Kā aģentūru LETA informēja DAP Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza, informācijas centrā arī turpmāk tiks nodrošināta informācijas sniegšana tūristiem, biļešu tirdzniecība, taču plašāk plānots darboties Līgatnes dabas taku (LDT) popularizēšanā, kā arī izglītojošu pasākumu un aktivitāšu organizēšanā.

“Pēdējos gados DAP ievērojami uzlabojusi Līgatnes dabas taku infrastruktūru, lai nodrošinātu apmeklētājiem ne tikai izzinošu, bet arī drošu atpūtu dabā. Nākamais solis LDT attīstībā ir uzlabot informācijas centra darbību. Meklējot labāko risinājumu, esam noslēguši līgumu ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru, kuras darbiniekiem ir pieredze tūrisma, informācijas un mārketinga aktivitāšu plānošanā un kopīgu aktivitāšu īstenošanā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Līgatnes dabas taku kolektīvu. Šīs sadarbības rezultātā mēs ceram uzlabot LDT atpazīstamību un sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu,” paudis DAP Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem objektiem Gaujas Nacionālajā parkā. Ik gadu to apmeklē vidēji 35 000 līdz 40 000 cilvēku.

Objekts tika izveidots 1975.gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām un, uzkāpjot skatu tornī, ar Gaujas senlejas dabas daudzveidību. 2015.gadā ar dažādiem pasākumiem tika atzīmēta Līgatnes dabas taku izveidošanas 40.jubileja.

Informācijas centra “Līgatnes dabas takas” apsaimniekotājs mainījās, jo beidzās iepriekš spēkā esošā nomas līguma termiņš. Saskaņā ar spēkā esošiem tiesību aktiem tika rīkotas izsoles, kuru rezultātā neviens komersants neizteica vēlmi apsaimniekot objektu. Sarunu ceļā tika panākta vienošanās, ka informācijas centru turpinās apsaimniekot Līgatnes novada pašvaldības aģentūra.