Ziņas

Sabiedrība

Gaujas dabas takā Strenčos veikti vairāki labiekārtošanas darbi

Foto: strencunovads.lv

Gaujas dabas takā Strenčos veikti vairāki labiekārtošanas darbi, aģentūru LETA informēja Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas tūrisma speciāliste un starptautisko projektu vadītāja Kristīne Lāce.

Pēdējo mēnešu laikā Gaujas dabas takā Strenčos veikta Dravas ozola vainaga rekonstrukcija un aizzēluma likvidēšana ap dižkoku, gājēju tiltiņa atjaunošana pār Gaujas vecupju savienojošo grāvi dabas takas objektā “Vācu stiga”, kā arī lielākajā daļā takas gājēju pārvietošanās zonā veikta apauguma novākšana un marķējuma atjaunošana.

Dravas ozols aug Slimnīcas attekas krastā. Tā apkārtmērs ir 4,20 metri.

Jūlija sākumā atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem SIA “Koku alianse” veica Dravas ozola vainaga rekonstrukciju. Veicamajos darbos ietilpa koka vainaga kopšana, sauso un bojāto zaru izzāģēšana un atsevišķu zaru īsināšana koka vainaga apakšējā daļā. Ap ozolu arī likvidēts aizzēlums, kas radīja nelabvēlīgu mikroklimatu un noēnoja ozola stumbru.

Gājēju tiltiņā pār atteku savienojošo grāvi Vācu stigā ir pabeigti remontdarbi. Tilts būvēts 2008.gadā un, gadiem ejot, bija ieliecies. Ir demontēti esošie koka pāļi un bojātie tilta elementi. To vietā izbūvēti jauni tilta pāļi un nomainīti bojātie tilta koka elementi, ir veikta koka klāja montāža. Gājēju tilts ir pacelts uz izbūvētajiem pāļiem un noenkurots. Ap tiltiņu veikta teritorijas apkopšana. Atbilstoši tirgus izpētes rezultātiem gājēju tiltiņa remontu veica SIA “Woltec”.

Lielākajā daļā takas gājēju pārvietošanās zonā ir veikta arī apauguma novākšana, daudzviet taka atbrīvota no kritušajiem kokiem. Ir atjaunots marķējums, jo iepriekšējais daudzās vietās vairs nebija redzams.

Turpmāk Gaujas dabas takā Strenčos tiks turpināti apauguma novākšanas un marķējuma atjaunošanas darbi, kā arī uzstādītas norāžu un informatīvās zīmes.

Visi labiekārtošanas un infrastruktūras atjaunošanas darbi tiek veikti Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstītā projekta “Antropogēnās slodzes optimizēšanas un bioloģiskās daudzveidības ilgtspējas nodrošināšanas pasākumi Gaujas dabas takā Strenču novadā” laikā. Projekta īstenotie aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumi ir viena no Strenču novada dāvanām Latvijas 100.jubilejā, kas Gaujas dabas taku atkal padarīs skaistu un baudāmu.

Gaujas dabas taka Strenčos nodrošina iespēju iedzīvotājiem un tūristiem iepazīties ar Gaujas piekrastes mainīgumu.