Ziņas

Sabiedrība

Gaujā novērojamas ūdens līmeņa svārstības

Lielākajā daļā Latvijas upju šonedēļ ir novērojama ūdens līmeņa krišanās, vien atsevišķos posmos lietus dēļ vēl iespējama paaugstināšanās, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Daugavā, izņemot tās augšteci Krievijā un Baltkrievijā, ūdens līmenis sācis pazemināties. Ūdens līmeņa pazemināšanās sākusies 22.-23.novembrī. Ūdens līmeņa krišanās novērojama arī Daugavas baseina upēs, piemēram, Ogrē pazeminājums ir par 88-130 centimetriem, Aiviekstē ūdens līmenis sācis kristies šorīt, un pašreizējā informācija liecina, ka tas ir samazinājies par 7 centimetriem. Tikmēr mazajās Daugavas baseina upēs ūdens līmenis pazeminājies vidēji par 19-88 centimetriem.

Gaujā ir novērojamas ūdens līmeņa svārstības – ir posmi, kur tas pazeminās, bet, piemēram, Valmierā tas turpina paaugstināties.

Hidrologi prognozē, ka arī turpmākajās dienās upēs turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās. Izņēmums varētu būt Gauja un citas Vidzemes upes, kur nokrišņu dēļ vēl iespējama ūdens līmeņa celšanās.