Ziņas

Sports

Gatavi katrā spēlē cīnīties par uzvaru

Tā pārliecinoši saka treneris Viktors Brizgalovs, runājot gan par Cēsu Sporta skolas komandām, gan komandu “Cēsis/ Dārznieks”, kas jau ierasti spēlēs LBL 3.līgas čempionātā. Tiesa, viņš piebilst, ka reālo gatavību vislabāk varēs novērtēt, kad komandas būs aizvadījušas pirmā apļa spēles.

Jaunatnes līga

Šogad Latvijas Jaunatnes basketbola līgā ritēs jau 26.sezona, tajā spēlēs 365 komandas – 111 meiteņu un 254 puišu. Latvijas jauniešu čempionus noskaidros 14 grupās – pa septiņām meiteņu, puišu – no U12 līdz U19 vecumam. Cēsu Sporta skolu pārstāvēs sešas zēnu komandas treneru Vladimira Kiseļova, Viktora Brizgalova, Edvīna Dzudzilo vadībā, un četras meiteņu komandas, ko vadīs treneres Daiga Sarkane un Milana Pivovara. Savu treneres karjeru ir beigusi Inese Urtiņa, viņas vietā ienāca M. Pivovara, kura bijusi Cēsu Sporta skolas audzēkne.

Dažas komandas spēles jau aizvadījušas. U17 grupas zēni sezonu sāka ar uzvaru pār Rūjienas vienaudžiem 56:50 (spēlē rezultatīvākais Uvis Ozoliņš – 18 punkti), bet otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Jēkabpils jauniešiem 60:82 (Mārcis Ozoliņš – 19).

Ar divām uzvarām turnīru sākuši U14 grupas spēlētāji, ar 66:55 pieveicot Rūjienas komandu (Deivids Aļeksejevs -20), un ar 68:62 Jēkabpils vienaudžus (Elans Lomošonoks – 24).
Ļoti pārliecinoši sezonu sākuši U13 komandas spēlētāji, četrās spēlēs izcīnot četras uzvaras. Ar 55:31 pārspēta Rūjienas komanda, ar 72:10 – Smiltenes, ar 39:15 – Gulbenes un ar 86:10 sagrauta Alūksnes komanda.

Ne tik labi klājās U12 grupas komandai, kas piedzīvoja trīs zaudējumus pirmajās trīs spēlēs – 24:43 pret Rūjienu, 24:49 pret Gulbeni un 28:30 pret Alūksni.

Meitenes U16 pirmajā spēlē zaudēja I. Miglinieka skolas komandai 45:80 (Aleksandra Meļņikova – 22). Meitenēm U13 grupā cēsniecēm uzvara 49:39 pār “BS Ogre” un zaudējums 12: 49 pret “BJBS Rīga/ TTP 2”. Divi zaudējumi U12 grupā 12:17 pret “Rīga/ TTP-3” un 12:49 pret “Rīga/ TTP-2”.

Notiks arī turnīrs pašiem mazākajiem U10 un U11 grupās, kur ierasto “Kāruma” kausu nomainīs MINI kausa turnīrs. Spēles notiks skolēnu brīvdienās un mācību gada beigās.
Treneris V. Brizgalovs atzīst, ka Sporta skolā ienāk arī jaunie basketbola cienītāji, veidojas jaunas treniņgrupas, diemžēl kādi arī pārdomā un pamet sportu vai izvēlas citu sporta veidu. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc nav nokomplektētas komandas visās vecuma grupās.

“Esam priecīgi par katru jaunieti, kurš izvēlas basketbolu, ieteicams, lai viņš šo spēli sāktu apgūt jau no pirmajām klasēm. Gadās, ka kāds 9.klasē atnāk ar vēlmi trenēties basketbolā, bet tad gan divi priekšnosacījumi, lai veiksmīgi iekļautos komandā – vai nu jābūt ļoti talantīgam, vai ļoti garam.”

Vēl var piebilst, ka otro gadu notiks arī NBA Junioru līgas čempionāts vispārizglītojošo skolu komandām, kurā varēs piedalīties 11 gadus veci puiši un 12 gadus vecas meitenes. Pērn šajā turnīrā spēlēja Cēsu 1.pamatskolas komanda, kas atbilstoši izlozei spēlēja NBA komandas “Washington Wizards” formās, šogad būs pārstāvēta Cēsu Pilsētas vidusskola. Tas, kuru NBA klubu katra skola pārstāvēs, tiks noteikts “drafta” ceremonijā 8.oktobrī.

LBL 3.līga

Latvijas Basketbola savienības valde apstiprinājusi LBL 3. divīzijas čempionāta nolikumu, dalībniekus un izspēles sistēmu. Turnīrs sāksies oktobrī, uzvarētāji tiks noskaidroti aprīļa beigās. Pamatturnīra pirmajā posmā 18 komandas sadalītas trijās grupās, kurās izspēlēs divu apļu turnīrus (katrai pa 10 spēlēm).

Komanda “Cēsis/ Dārznieks” spēlēs C grupā kopā ar komandām: “Dartija” (Iecava), “Valmiera Glass/ VIA”, SK “Rūjiena”, BK “Sigulda”, BJBS “Rīga/Rīdzene-2”.

Trīs labākās no katras grupas, ņemot līdz savstarpējo spēļu rezultātus, 2. posmā cīnīsies turnīrā par 1.-9.vietu, trīs pārējās – par 10.-18.vietu. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 1.-6.vietas ieguvēji, kā arī uzvarētāji pārspēlēs starp pamatturnīra 7. un 11.vietas, kā arī 8. un 10.vietas ieguvējiem.

Treneris V. Brizgalovs atzīst, ka komanda sezonai gatavojas, sastāvs saglabājies gandrīz nemainīgs, klāt nācis Rolands Eglītis, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja 2.līgas komandā “Valmiera Glass/ Vidzemes Augstskola”, bet pēc augstskolas absolvēšanas atgriezies Cēsīs.

Treneris norāda, ka komandai ir mērķis savā grupā iekļūt vismaz trijniekā, pēc tam pacīnīties par vietu labāko sešniekā, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs: “Protams, arī tām komandām, kas uzreiz neiekļūs starp labākajām, būs iespēja cīnīties par dalību izslēgšanas spēlēs, bet pagājušā gada pieredze rāda, ka labāk neko neatlikt uz vēlāku laiku, jo cerības var nepiepildīties, labāk censties uzreiz iekļūt labāko vidū.

Kādi būs pretinieki, to redzēsim pirmā apļa gaitā, jo komandu nosaukumi ir zināmi, arī sastāvi, bet kādā gatavībā būs spēlētāji, komandas kopumā, to redzēsim tikai čempionāta gaitā.”