Ziņas

Kriminālziņas

Garkalnē kaimiņi notver dārglietu zagli

Garkalnē pagājušā piektdienā trīs kaimiņi nozieguma vietā aizturējuši dārglietu zagli, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Kaimiņi izdzirdējuši, ka vienā no blakus mājām ieslēgusies signalizācija un devušies aplūkot mājas apkārtni. Kamēr saimnieki bija izbraukuši, mājā uzdarbojies garnadzis, zogot dārglietas. Pamanījis, ka pa apkārtni staigā personas ar lukturīšiem, ļaundaris meties laukā pa durvīm un paslēpies piemājas krūmos. Taču kaimiņi zagli notvēruši un izsaukuši Valsts policiju.

Aizdomās turētais dzimis 1970.gadā un jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem, tostarp arī par zādzībām no dzīvokļiem un privātmājām.

Policisti pie vīrieša atrada daļu no privātmājā nozagtajiem juvelierizstrādājumiem. Kopējā nozagto juvelierizstrādājumu summa tiek lēsta ap 300 eiro. Šobrīd tiek skaidrots, kur garnadzis licis pārējās rotas.

Zādzību vīrietis bija īstenojis, uzlaužot pagraba durvis un tādējādi iekļūstot mājā, kas savienota ar pagrabu.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tiesa atteica aizdomās turētajam piemērot apcietinājumu, tāpēc viņam piemērota policijas uzraudzība.