Ziņas

Sabiedrība

Gardākais Jāņu siers 2017

Gardāko Jāņu sieru ražotāji kopā ar „Siera kluba” vadītāju V.Davidanovu un Zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru R.Arnīti.

Kaut arī Jāņi nosvinēti pirms mēneša, svētkos „Latvijas novadu Siera diena”, kas notika Cēsīs 22. jūlijā, biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova trijiem uzņēmumiem – PKS „Straupe”, AS „Jaunpils pienotava” un PLPKS „Dundaga” pasniedza „Atzinības rakstus”, kuros bija ieraksts „Par tautas balsojumā iegūto atzinību „Gardākais Jāņu siers 2017”.

V.Davidanova: „Maijā un jūnijā „Siera klubs” organizēja Ventspilī, Rīgā, Smiltenē un Ogrē sešas Jāņu sieru degustācijas, kurās piedalījās gandrīz 700 sieru baudītāji. Viņi degustēja un balsoja par PKS „Straupe”, AS „Lazdonas piensaimnieks”, AS „Jaunpils pienotava”, AS „Rankas piens”, AS „Valmieras piens” un PLPKS „Dundaga” ražotajiem Jāņu sieriem. Apkopojot visu degustāciju rezultātus, pirmais trijnieks izveidojās ar dažu punktu atšķirību citam no cita, tāpēc tika nolemts īpaši cildināt Straupes, Jaunpils un Dundagas Jāņu sierus. Bet tas nenozīmē, ka pārējo uzņēmumu produkti ir sliktāki. Latvijā ražotie visi Jāņu sieri ir gardi un kvalitatīvi, tāpēc mēs lepojamies, ka mums vienīgajiem pasaulē ir tik lielisks nacionālais produkts.”

PKS „Straupe” valdes priekšsēdētājs Imants Balodis: „Daudzo cilvēku vērtējums, ka mūsu ražotais Jāņu siers viņiem vislabāk garšojis, uzņēmuma kolektīvam ir ļoti nozīmīgs. Centīsimies augsti uzcelto „latiņu” noturēt.”

Seši uzņēmumi šogad ir saražojuši jau vairāk nekā 200 tonnu Jāņu siera. Visbrangākā „krava’ ir AS „Rankas piens” pūrā – 92 tonnas. Pērnā gada rekords – 90 tonnas pārspēts, un Realizācijas daļas vadītājs Arnis Kalvāns uzskata, ka līdz gada nogalei būs visas 100 tonnas. Liela nozīme, ka AS „Rankas piens” Jāņu sieru ražo visu gadu, nevis tikai maijā un jūnijā. Labi veicies arī AS „Jaunpils pienotava” (saražotas vairāk nekā 20 tonnas) un AS „Valmieras piens” (saražotas apmēram 70 tonnas), katrs uzņēmums saražojis vairāk nekā 20 tonnas Jāņu siera.