Ziņas

Uzņēmējdarbība

Gaļas ražotāji bankrotē

Valmiera. Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA “Triāls”, kas otrdien tika atzīts par maksātnespējīgu, neredz iespējas uzņēmuma sanācijai.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valts Blaumanis LETA informējis, ka pēc tam, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) iesniedzis pieteikumu tiesai, uzņēmuma kreditējošā “SEB banka” , reaģējot uz iesniegumu, bloķēja „Triāla” kontus un kompānija palika bez līdzekļiem.

Uzņēmums, kas atrodas Valmierā, nav rīcībspējīgs. Apstājusies izejvielu iegāde, pārstrādāti noliktavas krājumi, jau vairāk nekā nedēļu ražošana nenotiek, arī preces veikaliem netiek piegādātas. Visi darbinieki brīdināti par dīkstāvi.

Nākamnedēļ uzņēmuma dokumenti tiks nodoti administratoram Alvim Margam. Pēc trim mēnešiem uzņēmuma kreditori lems par tālāko rīcību.

“Mums bija plāns realizēt produkciju “Rimi” tīklā pārējās Baltijas valstīs, 2.jūnijā uzņēmumā vajadzēja ierasties Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoriem, jo mēs jau pirms pusotra gada iesniedzām pieteikumu sertifikātam, lai produkciju varētu realizēt Krievijā. Visi mūsu plāni ir sagruvuši,” atzina Blaumanis.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs noliedza, ka Lietuvas gaļas pārstrādes uzņēmums “Biovela group” būtu interesējies par uzņēmuma iegādes iespējām. “Par to, ka “Biovela group” pēta mūsu uzņēmuma iegādes iespējas, uzzināju tikai no masu medijiem. Ar mums neviens no “Biovela group” pārstāvjiem nav sazinājies,” apgalvoja Blaumanis.

„Triāla” akcionāri ir Zviedrijas koncerns, kas uzņēmuma pirmo daļu iegādājās 2005.gadā. Akcionāru plāns bija padarīt “Triālu” par lielāko spēlētāju Latvijas tirgū un arī ārvalstīs. Īpašnieki uzņēmumā investēja vairāk nekā piecus miljonus eiro un tika pirktas jaunas iekārtas. 2008.gada sākumā, kad uzņēmums bija gatavs strādāt ar pilnu jaudu, valsts ekonomikā sākās lejupslīde. Uzņēmuma attiecības ar bankām saasinājās, un sāka uzkrāties nodokļu parāds. 2009.gada pirmajos mēnešos uzņēmuma apgrozījumā turpinājās kritums un uzņēmums nonāca sliktākā situācijā, nekā iepriekš kāds no Latvijas vai Zviedrijas ekspertiem varēja paredzēt.

VID 30.aprīlī Valmieras rajona tiesā iesniedzis gaļas pārstrādes uzņēmuma “Triāls” maksātnespējas pieteikumu, 5.maijā tiesa pieņēmusi lēmumu par maksātnespējas procesa lietas ierosināšanu.

VID tiesai iesniegtajā pieteikumā norāda, ka “Triālam” ir saistības pret valsts budžetu 1 541 146 latu apmērā. Šo summu veido aktuālais nodokļu parāds uz 2009.gada 29.aprīli – 674 271 lats un nodokļu parādi, kuriem pagarināti un sadalīti samaksas termiņi, – 866 874 lati.

“Triāls” ir viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražo un piedāvā pilnu gaļas produktu klāstu – dažādu veidu desas, kūpinājumus, konservus, kulinārijas un svaigas gaļas izstrādājumus. Uzņēmuma ražotne, kā arī administratīvais bloks Valmierā izvietoti 12 hektāru lielā teritorijā. Uzņēmumā nodarbināti 200 cilvēki. Pēc LETA