Ziņas

Sabiedrība

Gājēju drošībai

Mainās ainava. No baznīcas līdz bērnudārzam varēs aiziet pa ietvi, nevis ielas braucamās daļas malu.Foto: Sarmīte Feldmane

Raunā jau gadu desmitiem runāts, ka Valmieras ielā vajadzīga ietve, lai gājēji justos droši. Beidzot tā būs.

“Par to runāja jau 70.gados, kad uzcēla bērnudārzu. Vēl pirms gadiem pašvaldība nedrīkstēja ieguldīt līdzekļus valsts īpašumā, bet iela pieder “Latvijas valsts ceļiem”. Lai vecākiem, kuri kopā ar bērniem dodas uz bērnudārzu, būtu kaut nedaudz drošāk, sakārtojām Jaunatnes ielu. Pa to satiksme nav liela, taču gājējiem ērtāka aizvien šķita Valmieras iela,” stāsta Raunas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Andris Neimanis un piebilst, ka nepārtraukti domāts, kā to sakārtot, lai gājēji justos droši. Bija izstrādāts arī projekts, ka ietvi izbūvēs no Vidzemes ielas līdz upei. Vidzemes ielā trotuārs un apgaismojums tagad jau ir pašsaprotams.

“Likumi ir mainījušies, un, saskaņojot darbus, slēdzot līgumu, pašvaldība drīkst izbūvēt gājēju ietvi valsts īpašumā,” saka Andris Neimanis un uzsver, ka nekad neviens nav šaubījies, ka šī gājēju ietve ir vajadzīga. Pašvaldība Valsts kasē ņēma aizdevumu, un SIA “Raunas bruģakmens” no baznīcas līdz Kalna ielai izbūvēja bruģētu ietvi.

“Viena no gadiem neatrisinātām problēmām Raunā būs atrisināta – vecāki ar bērniem, ikviens raunēnietis varēs droši iet pa Valmieras ielu,” ar gandarījumu saka A.Neimanis.