Ziņas

Sabiedrība

Gaiziņa karnevālu plāno padarīt par vienu no lielākajiem ziemas atpūtas notikumiem Baltijā

Gaiziņa karnevāla organizatori šogad izvirzījuši mērķi atjaunot pasākuma īpašo šarmu un padarīt to par vienu no lielākajiem ziemas atpūtas notikumiem Baltijā, aģentūru LETA informēja Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone.

Šogad lielais karnevāls “Gaiziņš” paredzēts 14.martā. Tā gaitā no plkst.9 visas dienas garumā dažādi pasākumi paredzēti visā Gaiziņkalna teritorijā.

Atpūtas bāzē “Gaiziņš” norisināsies ikgadējās netradicionālo braucamo sacensības. “Daļai no mums bērnības sapnis bija nolaisties no kalna ar ko citu kā plēves maisu, ragavām vai slēpēm. Kāpēc gan lai tā nebūtu laiva, vanna, vecais ledusskapis, vecmammas siltumnīca vai izturīga kartona kaste? Ideju ir tik, cik cilvēku – galvenais, ka slīd un pašam prieks!” uzsver pasākuma organizatori.

Pasākumā būs ko redzēt un darīt arī motorizēto agregātu entuziastiem. “Kvadriciklu sacensības kļūs par īpašu izaicinājumu, jo 1,4 kilometrus garā trase, kas izveidota speciāli šim pasākumam, ir ļoti kalnaina un sarežģīta,” stāsta atpūtas bāzes “Gaiziņš” saimnieks Juris Stradiņš.

Savukārt atpūtas bāzē “Dāmu paradīze” notiks “freestyle” sacensības un Latvijā labāko “freestyle” slēpošanas sportistu un snovbordistu paraugdemonstrējumi.

Mazākie karnevāla apmeklētāji varēs darboties radošajās ziemas darbnīcās, doties rotaļās, kā arī baudīt ziemas priekus, slidinoties no kalna, slēpojot, veļot un ceļot sniegavīrus.

Pasākuma dienā darbosies arī trase “Mazā Golgāta”, pacēlājs karnevāla apmeklētajiem – par brīvu.

Savukārt dienas noslēgumā paredzēta sacensību dalībnieku apbalvošana. Kā atklāj pasākuma organizatori, balvu fonds šogad ir 2000 eiro. Sarūpētas ir arī veicināšanas balvas – gardumi no pārtikas ražotāju apvienības “Ražots Madonas novadā”.

Tāpat gaidāms populārās latviešu rokgrupas “Dzelzs vilks” koncerts, kam sekos krāšņa uguņošana un balle. Par jautru muzikālo pavadījumu visas dienas garumā rūpēsies visiem zināmais DJ Roberts Lejasmeijers un viņa labā roka – DJ “Shadow”, bet par pozitīvu noskaņojumu pasākumā – Rīgas improvizācijas teātru aktieri Valdis Sils, Jānis Rozenvalds un Anete Bendika.

Apmeklētāju ērtībai pasākuma dienā virzienā Rīgā-Madona-Rīga kursēs vilciens, kā arī autobuss virzienā Madona-Gaiziņkalns-Madona.

Pasākumu organizē Gaiziņkalna slēpošanas bāzes “Gaiziņš” un “Dāmu paradīze” sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.

Gaiziņa karnevāla pirmsākumi meklējami astoņdesmito gadu sākumā. Tā ziedu laikos pasākums pulcēja cilvēku tūkstošus no visām Latvijas malām.

LETA