Ziņas

Sabiedrība

Gaidot jauno mācību gadu

Viesnīca top. Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs ir pārliecināts, ka jaunajā mācību gadā audzēkņi varēs mitināties jaunajā dienesta viesnīcā. Foto: Jānis Gabrāns

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma (VTDT) jaunajai dienesta viesnīcai Cēsīs šonedēļ bija spāru svētki.

Cēsnieki, kuri iet vai brauc pa Valmieras ielu, droši vien redz, kā slejas jaunā ēka, un ir pamanījuši, ka šonedēļ jumta korē parādījās vainags, kas ir sens simbols spāru svētkiem. Tradīcija vēsta, ka spāru svētki tiek svinēti laikā, kad ēkas, mājas celšana ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi.

VTDT dienesta viesnīcas būvniecību iesāka, īstenojot Cēsu novada pašvaldības projektu “Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolas modernizācija”. Pēc skolas reorganizācijas, apvienojoties ar Priekuļu tehnikumu un izveidojot Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, projekta virzību pārņēma jaunā izglītības iestāde.

Topošajā dienesta viesnīcā paredzētas 128 vietas.

VTDT direktors Artūrs Sņe­go­vičs atzina, ka ikdienā no skolotāju istabas labi redzams, kā būve top: “Domāju, ieguvēji no tās būs gan skola, gan pašvaldība. Atbrīvosies vietas dienesta viesnīcā Priekuļos, arī Cēsu pašvaldības dienesta viesnīcā Saules ielā, ko varēs piedāvāt audzēkņiem, kas mācās citās pilsētas skolās. Jo vairāk pilsētā būs jauniešu, jo labāk, viņi piešķir vietai jauneklību.

Nodrošinot dienesta viesnīcas atrašanos blakus skolai, ieguvums būs pabeigts, vienots komplekss, kur labiekārtotā teritorijā pašā pilsētas centrā, piecu minūšu attālumā no stacijas un autoostas atradīsies gan mācību, gan darbnīcu korpusi, gan mūsdienīgi aprīkota viesnīca.”
Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Atis Egliņš – Eglītis norādīja, ka pašvaldība kā sākotnējais pasūtītājs joprojām ar interesi seko līdzi būvniecībai: “Ir vēlme, lai viss izdodas, kā iecerēts. Droši vien šī ēka piedzīvos daudz ko, arī dažādas trakulības, asaras, eksāmenu drudža stresu, bet tas pieder pie dienesta viesnīcas dzīves.”

Būvdarbu veicējs ir uzņēmums “REATON, LTD” SIA, un, kā vēsta informācija Iepir­kumu uzraudzības biroja mājaslapā, objekta līgumcena ir nepilni divi miljoni eiro, no kuriem daļa – Eiropas fondu līdzekļi.

Tehnikuma direktors stāsta, ka lai arī dienesta viesnīcā Priekuļos vietu daudz, Cēsu skolas audzēkņiem bija iespēja izvēlēties dzīvot pilsētā, Saules ielas dienesta viesnīcā vai Priekuļos: “Ne visiem jauniešiem pietika vietas Saules ielā, tāpēc viņi mitinās Priekuļos, katru dienu brauc uz mācībām Cēsīs. Uzbūvējot jauno dienesta viesnīcu, vairs nebūs jābraukā, viņiem būs vieta blakus skolai. Manuprāt, ir svarīgi, lai tie, kuri mācās Cēsīs, arī varētu dzīvot blakus skolai.”

No ieplānotajām 128 vietām četras tiks piedāvātas darbiniekiem, pārējās – audzēkņiem. Arī Priekuļos, kur dienesta viesnīcā ir aptuveni 400 vietu, dzīvo ne tikai audzēkņi, šo iespēju izmanto arī darbinieki.

A. Sņegovičs stāsta, ka tiek domāts, ko piedāvāt audzēkņiem ārpus mācībām, lai arī laiks pēc stundām būtu iespējami piepildīts. Tas būs īpaši aktuāli, kad tiks apdzīvota jaunā dienesta viesnīca: “Cēsīs pieejamas dažādas aktivitātes, mēs domājam, kādus ārpusskolas pulciņus organizēt, lai varētu maksimāli izmantot arī darb­nīcas. Jau tagad viens no mūsu meistariem, Andrejs Šimanajevs, vada kokgriešanas pulciņu, arī turpmāk domāsim, kā palielināt profesionālo iemaņu pulciņus, kas pirmām kārtām būtu domāti mūsu audzēkņiem, bet kur būtu gaidīti arī citi cēsnieki.”

Vasarā, kad būs brīvlaiks, dienesta viesnīcu varēs izīrēt nometņu rīkošanai, ņemot vērā, ka blakus stadions, kas varētu būt saistoši sportistiem. Tāpat notiek arī Priekuļos, kur dienesta viesnīca vasarā ļoti aizņemta, dažkārt interesentiem nākas pat atteikt. Direktors norāda, ka jau tagad tiek plānots grafiks, lai būtu iespējams veikt arī remontus: “Pieprasījums vasarā ļoti liels, pieļauju, ka līdzīgi būs arī Cēsīs.”

Jautāts par samaksas kārtību dienesta viesnīcās, direktors stāsta, ka audzēkņi maksā paši, topošajā viesnīcā cenas varētu būt tādas pašas kā šobrīd Saules ielā, lai gan galīgais aprēķins vēl nav veikts.

Būvniecība rit pēc plāna, jo ziema ir darbiem labvēlīga, nav jāņem tehnoloģiskais pārtraukums. Ja negadīsies neparedzēti kavēkļi, augusta vidū ēka tiks nodota ekspluatācijā, tad vēl būs laiks to iekārtot un apmēbelēt, lai jauno mācību gadu sāktu ar jauno dienesta viesnīcu.