Ziņas

Sabiedrība

Gadumija būs silta un vējaina, gaidāms arī lietus

Foto: publicitātes

Gadumijā Latvijā gaidāms rudenīgs laiks, savukārt nākamnedēļ kļūs aukstāks, palaikam snigs un puteņos, prognozē “Global Forecast System”.

31.decembrī un 1.janvārī gaidāms apmācies laiks, daudzviet būs neliels lietus vai smidzināšana, daļā Kurzemes un Vidzemes prognozēts mērens lietus. Rietumu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās brīžiem sasniegs 10-15 metru sekundē, Kurzemē un Vidzemē 14-18 metru sekundē.

Gaisa temperatūra Vecgada dienā un svētku naktī sasniegs +5..+8 grādus, par grādu vēsāk būs Latgales dienvidos, un iespējami jauni 31.decembra siltuma rekordi. Jaungada dienā gaisa temperatūra sāks lēnām pazemināties.

Sagaidāms, ka 2.janvārī bagātīgi līs un snigs, 3.janvārī tikai snigs, gaidāms sals. Iespējams, 4.janvārī un pēc tam atkal 6.janvārī Latviju skars spēcīgs sniegputenis un lietus. Turklāt starp plašajām nokrišņu zonām, kas šķērsos visu valsti, no jūras nākoši mākoņi atnesīs lokālu stipru snigšanu.

Dažviet Vidzemē janvāra pirmajā pusē var izveidoties vairāk nekā 30 centimetru dziļa sniega kārta. Ilgtermiņa prognozes liecina, ka gaisa temperatūra 2017.gada pirmajā mēnesī brīžiem noslīdēs zem -20 grādiem.