Ziņas

Izklaide

Gadskārtējā jaunrades deju konkursā uzvar horeogrāfs Jānis Purviņš

Pagājušās nedēļas nogalē Valmierā 19.Jaunrades deju konkursā divas pirmās vietas ar dejām “Sidrabrasa” un “Pūtiet guni” ieguva horeogrāfs, Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Jauno autoru grupā par labākajām horeogrāfijām tika atzītas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) horeogrāfijas katedras studentes Lāsmas Andžānes “Malējbalsis” un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas 4.kursa studentes Aijas Konstantes “Nāc ar mani lustēties”.

Aizvadīto gadu konkursos iesniegtais lielais jaundarbu skaits mudināja rīkotājus šogad konkursu sadalīt divās kārtās. Pirmajā kārtā 2014.gada nogalē Ogrē, Slampē un Rēzeknē notika gan atklāts konkurss, gan deju autoriem bija iespēja uzklausīt žūrijas vērtējumu, gūt atziņas un dzirdēt ieteikumus. Konkursa finālā Valmierā piedalījās 15 jaunie autori un 11 pieredzējušie horeogrāfi ar 37 jaundarbiem.

“Jaunais formāts, kad konkurss notiek divās kārtās, ļauj žūrijai izdarīt maksimālo, izvērtējot katru deju. Šogad konkurss noteikti ir kļuvis kvalitatīvāks, ko apliecināja gan publikas, gan dalībnieku atbalsts un atsaucība. Liels prieks par jauno autoru aktivitāti, ko rosinājusi arī konkursa pirmās kārtas rīkošana reģionos. Latviešu dejas nākotne ir nodrošināta,” gandarījumu par Jaunrades deju konkursa norisi pauž žūrijas priekšsēdētāja Rita Spalva.

Dejas vērtēja žūrijas priekšsēdētāja, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studiju prorektore profesore Rita Spalva, Dziesmu un deju svētku goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, horeogrāfs, tautas deju ansambļa “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājs Jānis Ērglis, horeogrāfe, “Indras Reinholdes kamerbaleta” mākslinieciskā vadītāja Indra Reinholde un JVLMA horeogrāfijas katedras lektore Valda Vidzemniece.

19.Jaunrades deju konkursa finālu rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru.

Jaunrades deju konkursā Valmierā ik gadu tiekas Latvijas dejas profesionāļi un mīļotāji, lai rādītu savas idejas un vērtētu citu sniegumu. Konkursa uzdevums ir nodrošināt mākslinieciski augstvērtīga repertuāra izveidi Latvijas tautas deju kolektīviem, stimulēt horeogrāfus jaunrades darbam un sadarbībai ar komponistiem.

LETA