Ziņas

Kriminālziņas

Gads noslēdzas ar traģēdiju

Gada pēdējā dienā, 31.decembra pēcpusdienā, Vecpiebalgas novadā pie autoceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona kāds vīrietis netālu no savas mājas pa pļavu braucis ar sniega motociklu “Polaris”, zaudējis tā vadību un apgāzies. Avārijas rezultātā vīrietis no gūtajām traumām notikuma vietā mira. Valsts policija skaidro notikušā apstākļus.

Ja nebūtu šī traģiskā gadījuma, varētu uzskatīt, ka daudzās gadu mijas brīvdienas Valsts policijas Vidzemes reģiona Cēsu iecirknī pagājušas samērā mierīgi, atzīst Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže.

Katras svētku brīvdienas saistās ar aizturētājiem šoferiem, kuri pie stūres sēdušies reibumā, un izņēmums nebija arī aizvadītās. Valstī kopumā gadumijas brīvdienās aizturēti 38 dzērājšoferi, bet Vidzemes reģionā pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies desmit automašīnu un četri velosipēda vadītāji, turklāt daudzi braukuši bez jebkāda veida transport­līdzekļa vadīšanas tiesībām. Cēsu policijas iecirkņa teritorijā aizturēti trīs vadītāji alkohola reibumā. Rekordists bijis kāds “Audi” vadītājs Cēsīs, kuram konstatēts 2,14 promiļu reibums un braukšana bez transportlīdzekļa tiesībām.

Vidzemē reģistrēti 47 ceļu satiksmes negadījumi, 14 gadījumos notikušas sadursmes ar meža dzīvniekiem. Viens no šādiem negadījumiem noticis 28.decembra rītā Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, autoceļa Umurga – Cēsis – Līvi 28.kilometrā, kad automašīna “Opel Combo” sadūrās ar briedi, kurš pēkšņi parādījās uz braucamās daļas. Negadījumā cieta automašīnas vadītājs, kurš vērsās pēc medicīniskās palīdzības.
Reģistrēti arī nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, taču par tiem policija pagaidām informāciju nesniedz, lai netraucētu izmeklēšanu.
Bez traģiskām sekām Vidzemē aizritējusi arī gadu mijas uguņošana, nav bijis arī lielu ugunsgrēku, bet kopumā Latvijā šīs četras dienas bijušas traģiskas – ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja četri cilvēki, bet cieta septiņi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dati liecina, ka 2018.gadā ugunsnelaimēs valstī kopumā gājuši bojā 83 cilvēki. Cēsu daļas teritorijā uguns prasīja trīs cilvēku dzīvības.