Ziņas

Sabiedrība

Gada pirmajos trīs mēnešos adoptēti 75 bērni

Šogad līdz aprīļa sākumam adoptēti jau 75 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Pieaudzis gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.aprīlim adoptējuši 40 bērnus, kas ir par astoņiem bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz aprīļa sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, pieaudzis par deviņiem bērniem. Šogad pirmajos trīs gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 35 bērni no Latvijas.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1306 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 882 bērns ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 39 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai viens ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz martam adoptējuši 19 bērnus līdz deviņu gadu vecumam un 16 bērnus vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 141 adoptētājs no Latvijas un 49 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 625 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 391 bērns to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā uz ārvalstīm no Latvijas adoptēti 178 bērni, kas ir par 37 bērniem vairāk nekā 2013.gadā, liecina LM apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013 gadu, pieaudzis par astoņiem bērniem. 2014.gadā viņi adoptējuši 120 bērnus, savukārt 2013.gadā – 112 bērnus.

LETA