Ziņas

Sabiedrība

Gada labākās būves

Novērtēts. Cēsu pašvaldības konkursā "Gada būve 2016" publisko ēku grupā par labāko atzīta uzņēmuma "Wolf System" SIA biroja ēkas jaunbūve" Ata Kronvalda ielā. Foto: Māris Buholcs

Gads lēnām tuvojas izskaņai, tāpēc dažādās jomās tiek apkopoti rezultāti, sveikti labākie. Cēsīs jau tradicionāli valsts svētku laikā tiek sveikti konkursa “Būve 2016” laureāti. Arī šogad tika noskaidroti labākie četrās kategorijās. Komisijas priekšsēdētājs, novada deputāts Andris Melbārdis atzīst, ka šāds konkurss ir nepieciešams vairāku iemeslu dēļ: “Pašvaldība ir ieinteresēta, lai kāds būvējas, un ne tikai privātajā sektorā, bet arī uzņēmumi, jo tas apliecina ekonomisko kustību. Konkurss svarīgs arī no būvvaldes viedokļa, jo zinām, ka prasības būvniecībā ļoti stingras, bet ne visi cenšas tās ievērot, rezultātā netrūkst arī nelikumīgās būvniecības. Taču šajā konkursā tiek izcelti tie, kuri bijuši korekti un darbojušies atbilstoši visām likumdošanas prasībām.”

Konkurence bija visās četrās konkursa nominācijās, atbilstoši žūrijas vērtējumam vietas sadalītas šādi: individuālo māju grupā par uzvarētāju atzīta individuālās dzīvojamās mājas rekonstrukcija un saimniecības ēkas jaunbūve Cēsīs, Mazā Katrīnas ielā 10. Otrajā vietā individuālās dzīvojamās mājas jaunbūve Cēsīs, Mazā Bērzaines ielā 9/10, bet atzinības rakstu saņēma projekts “Pirts ēkas rekonstrukcija par dzīvojamo ēku” īpašumā “Lejas Indiņi” Vaives pagastā.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju grupā 1.vietas diploms Birzes ielas 7. ēkai Cēsīs par ēkas fasādes vienkāršoto renovāciju. Piešķirtas divas otrās vietas – daudzdzīvokļu mājai Cēsīs, Saules ielā 21B, un Saules ielā 19 par ēkas fasādes vienkāršoto renovāciju un ēkas iekšējo inženiertīklu pārbūvi.

Publisko ēku grupā par uzvarētāju atzīta uzņēmuma “Wolf System” SIA biroja ēkas jaunbūve” Cēsīs, Ata Kronvalda ielā 18.

Ražošanas ēku grupā 1.vietā “Ūdens ieguves urbumu izbūve un aprīkošana pazemes ūdeņu atradnē” Cēsīs, Gaujaslīču ielā 21, būvniecības pasūtītājs Cēsu pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vinda”. Otrajā vietā “Iedziļināto atkritumu konteineru laukumu jaunbūve” Cēsu vecpilsētā, būvniecības pasūtītājs “ZAAO” SIA, bet 3.vietā – “Auto mazgātavas jaunbūve” Cēsīs, Apšu ielā 10, īpašnieks “WD Cēsis” SIA.