Ziņas

Sabiedrība

“Gada cēsnieks” – Gunta Bērziņa

Svētku brīdis. Balvas “Cēsnieks” saņēmēja, Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa kopā ar balvas pasniedzējiem Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu un akciju sabiedrības “Cēsu alus” pārstāvi Ditu Sloku. Foto: Jānis Gabrāns

Balvu “Cēsnieks”, ko ik gadu piešķir akciju sabiedrība “Cēsu alus” un Cēsu novada pašvaldība, šogad saņēma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa.

Pagodinājumu, kuram balvas iniciatori iesaka pretendentus, bet par viņiem balso cēsnieki, Gunta Bērziņa saņēma gaviļu pavadījumā, īpaši skaļas ovācijas bija Cēsu Valsts ģimnāzijas kolektīvā, kas itin kuplā skaitā sestdien piedalījās apsveikuma ceremonijā. Jau tradicionāli “Gada cēsnieku” sveic pilsētas svētkos, kopš iedibināta gājiena tradīcija, balvu pasniedz uz Pils parka estrādes, kad parkā sanākuši gājiena dalībnieki, tā šim notikumam ir ļoti kupla auditorija. Arī šogad pēc divu gadu pārtraukuma notika gājiens, kurā piedalījās vairāk nekā 600 dalībnieku, bet parkā jau pulcējās apmēram tikpat daudz apmeklētāju, lai uzgavilētu balvas saņēmējai.

Uzrunājot sanākušos, “Cēsu alus” pārstāve Dita Sloka uzsvēra, ka Cēsis patiesi var lepoties ar daudziem talantīgiem, aizrautīgiem un izciliem profesionāļiem un šī gada balvas ieguvēja Gunta Bērziņa ir viena no viņiem: “Guntas Bērziņas profesionālajā vadībā ģimnāzija parādījusi ļoti izcilus rezultātus, audzēkņi guvuši augstus panākumus olimpiādēs un zinātniskajos darbos novada, valsts un starptautiskā līmenī.”

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs uzrunā uzsvēra, ka šogad visi balvai nominētie kandidāti devuši nopietnu ieguldījumu pilsētas un novada attīstībā, bet uzvarētājs jau vienmēr ir tikai viens: “Esmu priecīgs, ka cēsnieki savu balsi atdevuši par Cēsu Valsts ģimnāzijas direktori Guntu Bērziņu, kura visu savu profesionālo darba pieredzi veltījusi pedagoģijai. Caur direktores rokām gājuši daudzi jo daudzi mūsu novada jaunieši, veselas paaudzes, un Gunta Bērziņa viņiem devusi gan zināšanas, gan motivāciju zināšanu ieguvei. Viņa vadījusi Cēsu Valsts ģimnāziju 20 gadu garumā. Šajā laikā skola kļuvusi par vienu no spēcīgākajām un labākajām skolām Latvijā, kas orientēta uz sasniegumiem, augstiem panākumiem.”

Te var minēt, piemēram, to, ka Cēsu Valsts ģimnāzija vairākkārt ieguvusi pirmo vietu    Draudzīgā aicinājuma fonda pasākumā “Skolu reitings” par skolas sasniegumiem kopvērtējumā ģimnāzijām pilsētu grupā.

Gunta Bērziņa izteica pateicību visiem, kuri savas balsis atdevuši par viņu: “Es šo balvu uztveru nevis kā pērnā gada veikumu, bet par padarīto daudzu gadu garumā. Visvairāk gribu pateikties kolēģiem skolotājiem Cēsu Valsts ģimnāzijā, šis apbalvojums ir atzinība visai skolai.”

Sarunā ar “Druvu” G. Bērziņa atzina, ka bijusi pārsteigta, uzzinot par nominēšanu apbalvojumam: “Jā, tas bija pārsteigums, bet, kā jau teicu, šis apbalvojums nav tikai man, bet visai skolai, jo Cēsu Valsts ģimnāzijas sasniegtais ir visu kopīgs darbs. Vienmēr esmu domājusi, lai labi justos gan skolēni gan skolotāji, jo no tā ir atkarīgs ļoti daudz.”

Viņa uzsvēra, ka vadīt ģimnāziju bijis viņas sirds darbs, kopš tā brīža, kad 1977.gadā nokļuvusi Cēsīs praksē: “Atmosfēra skolā bija tik lieliska, ka pēc augstskolas beigšanas ļoti gribēju nokļūt darbā Cēsu1.vidusskolā, kā tolaik šī skola saucās. Tad gan bija norīkojumu sistēma,    pēc augstskolas beigšanas bija jābrauc turp, kur sūtīja, un man it kā bija norīkojums uz kādu skolu Rīgā. Bet tad uzzināju, ka Cēsu 1.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Mirdza Lībiete pāriet darbā uz Mūzikas vidusskolu un atbrīvojas vieta. Pieteicos un tiku pieņemta darbā. Mani gan ministrijā noaudzināja, ka rīkojos bezatbildīgi, jo man jau ir norīkojums, bet teicu, ka man Rīgā nav, kur dzīvot, un paliku Cēsīs. Es biju par to ļoti laimīga, mani nesatrauca, ka te nesolīja ne    dzīvokli, neko, es gribēju tikt šajā skolā.”

Skolā nostrādāto gadu laikā G, Bērziņa biju vidusskolas klašu skolotāja, audzinātāja, direktora vietniece audzināšanas darbā, četrus gadus mācību pārzine un pēc tam 20 gadus skolas direktore.

Balvai  “Cēsnieks” kandidātus izvirza komisija, kas izvērtē ievērojamākos iepriekšējā gada notikumus un aktivitātes Cēsu pilsētas dzīvē, bet to, kurš iegūs balvu, nosaka iedzīvotāji, balsojot par komisijas izvirzītajiem kandidātiem.    Šajā gadā tie bija četri: Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa, biedrības “Be the light” vadītājs un brīvprātīgais Gints Berneckis, “Draugiem group” dibinātājs un līdzīpašnieks Agris Tamanis un Cēsu Kultūras un tTrisma centra Viduslaiku pils nodaļas vadītājs, vēsturnieks Gundars Kalniņš.

Tradīcija sākās 1999.gadā, lai godinātu cilvēkus, kuri no sirds veikuši savu darbu un snieguši ieguldījumu pilsētas attīstībā. Šo gadu laikā godpilnais nosaukums “Cēsnieks” piešķirts 22 personībām, viņu vidū kultūras, zinātnes, vēstures, sporta un sociālās sfēras pārstāvji.