Ziņas

Sports

Futbols – kad sākt, kad turpināt

Par neatņemamu pavasara sporta dzīves tradīciju kļuvis Jāņa Šica piemiņas turnīrs, ar ko Cēsīs tika uzsākta futbola sezona. Ilgus gadus turnīru rīkoja Aleksandrs Beļakovs, bet pērn viņš šo uzdevumu uzticēja Cēsu atklātā futbola čempionāta rīkotājiem. Taču tradīciju pagaidām neizdevās turpināt, jo koronavīruss izdevis savus noteikumus. Tā kā turnīru nevarēs sarīkot kā sezonas atklāšanas pasākumu, rīkotāji norādījuši, ka to varētu organizēt kā sezonas noslēguma turnīru, bet tradīcija noteikti netiks zaudēta.

Vasaras sezonu nevar sākt arī tāpēc, ka vēl oficiāli nav pabeigta Cēsu futbola čempionāta ziemas sezona, turpinās pauze, kas pagarināta līdz 12.maijam. Pēc tam, atkarībā no situācijas valstī, tiks lemts par tālāko rīcību.

“Ceram uz to labāko, ka Cēsu futbola čempionāta ziemas sezonu varēsim pabeigt pilnvērtīgi,” norāda rīkotāji.

Čempionātā atlicis aizvadīt 10 spēles, situācija turnīra tabulā rāda, ka cīņa par čempiona titulu varētu būt sīva. Šobrīd vadībā ar 27 punktiem deviņās spēlēs ir “IMPAR/ Limbaži”, kas vienīgie uzvarējuši visās spēlēs. Ar 21 punktu astoņās spēlēs otrajā vietā ir Valmieras “Sanart”, bet trešajā ir komanda “Vaivīte”, kam arī 21 punkts, bet desmit spēlēs.

Atgādināšu, ka čempionu tronis ir vakants, jo pērnie uzvarētāji SK“Spēks” šoziem turnīrā nestartēja.

Pārējās četras komandas nevar iesaistīties par uzvarētāju titulu, ceturtajā “Valmiermuiža un Jāņi” ar 12 punktiem, tālāk seko FC “Gauja” ar deviņiem punktiem, bet pa trim punktiem ir FC“Lapegle” un SK “Cēsis”.

Ja turnīru izdosies atsākt, rīkotāji cer, ka atlikušo spēļu izspēle varētu aizņemt aptuveni divas nedēļas.